Edi Dadić osvojio 17. mjestu u utrci skiatlona na 20 kilometara

Autor: Totalsport

Hrvatska reprezentacija nastupila je sa četiri natjecatelja, od kojih je najbolji rezultat u povijesti skijaša-trkača na svjetskim juniorskim prvenstvima ostvario Edi Dadić osvojivši 17. mjesto u utrci skiatlon 20 kilometara (10km klasika pkus 10km skate).

Turski gradić Erzurum bio je domaćin ovogodišnjeg Svjetskog juniorskog i Svjetskog prvenstva do 23 godine u skijaškom trčanju koje se održavalo od 19. do 26. veljače…

Staza na kojoj su se vozile utrke bila je iznimno teška, a još dodatni otežavajući faktor bila je nadmorska visina od 1 800 metara i temperatura zraka koja se kretala između -20 i -31C.

U juniorskoj kategoriji, jedini predstavnik Edi Dadić nastupio je na tri utrke. U utrci sprinta na 1.3km bio je 63., dok je na 10km klasičnim načinom odustao zbog bolova u trbušnoj šupljini.

Do svog najboljeg rezultata stigao je na posljednjoj utrci gdje se od samog starta borio za vrh i na kraju zauzeo odlično 17. mjesto na 20km u skiatlonu.

U kategorijama svjetskog prvenstva do 23 godine imala je Hrvatska tri predstavnika.

Kod žena, u utrci sprinta na 1.3km, Nina Broznić bila je 35., a Vedrana Malec 38. Na dužoj dionici, u utrci na 10km klasičnim načinom, Vedrana Malec bila je 39., dok je Nina Broznić odustala.

U utrci skiatlona na 15km (7.5km klasike plus 7.5km skate) nastupila je samo Vedrana Malec i osvojila 35.mjesto.

Kod muškaraca do 23 godine, naš jedini predstavnik Andrej Burić osvojio je 54. mjesto u utrci sprinta na 1.3km i 59.mjesto na utrci 15km klasičnim načinom.

Autor:Totalsport