Hrvatska do vrha napunila mrežu nemoćnog suparnika i osigurala osminu finala SP-a

Autor: Dnevno.hr/K.I.

HRVATSKA – JUŽNA AFRIKA 29:6

RVATSKA: Bijač, Burić, Fatović, Lazić, Biljaka, Vukičević, Žuvela, Marinić Kragić, Butić, Harkov, Anić, Krapić, Kržić

Izbornik: Ivica Tucak

JUŽNA AFRIKA: Madi, Mayman, Wheeler, Laurenson, Howard, Stone, Van Zyl, Bungane, Tucker, Faber, Neser, Swanepoel, May, Neill, Rademeyer

Izbornik: Jon Marc de Carvalho

Hrvatska vaterpolska reprezentacija lakoćom je stigla do svoje druge pobjede na Svjetskom prvenstvu u Dohi. Slavile su Barakude protiv Južne Afrike 29:6 i tako prema očekivanjima osigurale plasman u osminu finala gdje će im suparnik biti Brazil ili Kina.

Očekivalo se da će utakmica protiv Južne Afrike za Hrvatsku biti samo lakši trening i tako je na kraju i bilo. Od početka je bilo samo pitanje s koliko će golova afrička reprezentacija završiti u mreži.

Hrvatska se pak nakon poraza od Španjolske u drugom kolu vratila na pobjednički kolosijek. U prvom kolu slavili smo protiv Australije, a onda izgubili od aktualnih prvaka Europe koji su nas pobijedili i u Zagrebu.

Iskoristio priliku za poštedu igrača

Tucak je u ovoj utakmici odmarao Marka Bijača, Josipa Vrlića i Luku Lončara, pa su priliku dobili Matijas Biljaka, Ivan Anić i Ivan Krapić. Barakude su, sasvim očekivano, imali pucački trening protiv Južnoafrikanaca, koji su daleko od klase europskih momčadi.

Među strijelce su se upisali svi hrvatski igrači, osim vratara Anića. U odrađivanju posla kod naših je najviše dao Jerko Marinić Kragić (5), a Franko Lazić i Krapić su postigli po četiri gola.

Hrvatska sada čeka pobjednika dvoboja Kina-Brazil koji je na rasporedu večeras u 18.30h, a pobjedom u nedjelju Barakude bi osigurale plasman na Olimpijske igre u Parizu.

———————————————————————————————————-

ČETVRTA ČETVRTINA

8′ – Završena je utakmica. Hrvatska je pobijedila Južnu Afriku 29:6 i osigurala osminu finala SP-a.

4′ – Svi igrači Hrvatske osim vratara su se upisali među strijelce. Sada je zabio Burić.

2′ – Četvrti gol Marinića Kragića na susretu, sada je najbolji strijelac Hrvatske na utakmici.

1′ – Asistencija Butića za Krapića i kapetan zabija svoj treći gol.

TREĆA ČETVRTINA

8′ – Šesti gol Južnoafrikanaca na utakmici, strijelac je Neser. Bio je to ujedno i posljednji gol u trećoj četvrtini.

7′ – Burić i Biljaka su jedina dva hrvatska igrača koja se nisu upisala među strijelce u dosadašnjem dijelu susreta.

4′ – Hrvatska je nanizala osam uzastopnih golova. Južnoaefrikanci tonu sve dublje i prednost Hrvatske je sve veća. Tucker je sada prekinuo seriju i zabio četvrti gol Južnoaefikanaca.

1′ – Drugi uzastopni gol Butića nakon sjajne asistencije Fatovića. Izvrsno je Butiću, onako ekshibicijski asistirao Fatović.

DRUGA ČETVRTINA

8′ – Među strijelce se sada upisao i Butić koji je jakim udarcem skoro probušio mrežu Južnoafrikanaca. Nakon dvije četvrtine Hrvatska vodi s više nego uvjerljivih 14:3.

7′ – Hrvatska je stigla do plus 10, dvoznamenkaste prednosti koja će zasigurno do kraja još samo i rasti.

4′ – Sjajan kontranapad Hrvatske. Barakudama je dosuđen peterac. a siguran je realizator Lazić.

3′ – Nakon gola Žuvele Hrvatska vodi 10:2.

2′ – Krapić zabija svoj drugi gol, a prednost Hrvatske nastavlja rasti.

1′ – Hrvatska je uspješno realizirala i drugog igrača više. Strijelac je Kharkov.

PRVA ČETVRTINA

8′ – Drugi gol Vukičevića i posljednji u prvoj četvrtini. Hrvatska je tu dionicu igre dobila sa 7:2.

6′ – Drugi gol sada zabija Marinić Kragić. Utakmicu s tribina prati i legendarni Ratko Rudić.

4′ – Prvi gol na SP-u za Vukićevića. Hrvatska vodi 4:1.

2′ – Prvi gol za Južnoafrikance, strijelac je Neill. Kržić je u sljedećem napadu strijelac trećeg gola za Hrvatsku.

1′ – Počela je utakmica. Prvi napad Hrvatske i odmah gol, zabio je Krapić. Nakon uspješne obrane također u prvoj minuti zabio je i Fatović.

Mamić je zadovoljno trljao ruke kad ga je oteo Beograđanima, ali nije baš ispalo kako je htio

Autor:Dnevno.hr/K.I.