Slavko Midzor/PIXSELL

TO MOGU SAMO HRVATI: Hrvatska ‘isprašila’ Poljake 14 razlike i plasirala se u polufinale!

Autor: Igor Knežević/Andrija Kačić Karlin

Kauboji su na kraju slavili 37-23 i napravili jedan od najvećih podviga u povijesti momčadskih sportova.

Mnogi nisu vjerovali, ali mi jesmo. Jer čuda se ne događaju ako ne vjerujete u njih. Hrvatska je u polufinalu EP nakon što je Norveška pobijedila Francusku, a mi svladali Poljsku s više od potrebnih 11 razlike. Kauboji su na kraju slavili 37-23 i napravili jedan od najvećih podviga u povijesti momčadskih sportova.

Ljudi moji, moguće je, parafrazirajmo našeg pokojnog komentatora Mladena Delića.

Na tribinama je, obučena u hrvatski dres, bila i predsjednica Republike, Kolinda Grabar Kitarović. Njenom veselju, također, nije bilo kraja. Bila je to zacijelo najbolja partija naše rukometne reprezentacije svih vremena. Postigla je čudo nad čudima!

A prije utrakmica samo se govorilo o kalkulacijama.

Sjajnom obranom hrvatski su rukometaši suzbili poljske napade, domaćin je u prvih deset minuta postigao tek jedan jedini zgoditak. Dočim su Hrvati postigli pet, što je odmah zagolicalo maštu o možebitnoj pobjedi od 11 golova razlike, koja bi Hrvatsku odvela u polufinale.

Deset minuta prije kraja  prvog poluvremena evo Hrvatske na lijepih pet golova prednosti, Poljake je polako lovila panika. Šebetić je izvrsno probijao poljske blokove, a Stevanović je branio sjajno, čak i sedmerce. Šteta da je kod vodstva Hrvatske od pet golova promašeno nekoliko “zicera”. Pa su Poljaci smanjili u jednom trenutku na  -3.  Hrvatska se vratila pa se izdigla na šest golova prednosti,  na kraju se na odmor otišlo s 15-10 za Hrvatsku.

U četiri minute nastavka Hrvatska je otišla na velikih devet pogodaka viška, sjajno se krenulo s napadom, a vratar Stevanović davao je krila napadačima svojim obranama. Senzacija je bila na pomolu… Poljaci su djelovali posve izgubljeno. I  u 37. minuti Hrvatska je povela sa 21-10, s potrebnih 11 golova prednosti.

Poljaci su opet postigli prvi gol tek nakon 10 minuta, Hrvatska je tada vodila 23-11. A igrala je svoju utakmicu života ova generacija naših reprezentativaca.  Došlo se i  do nevjerojatnih 15 golova razlike, 28-13 bilo je u 45. minuti. A prednost je id alje rasla, pa je bilo 30-13 za Hrvatsku, Poljaci su bili šokirani, nisu više mogli ni uputiti udarac na gol.

Onda, jer ne može sve biti idealno, od 30-13 Poljaci su mini-serijom 4-0 došli na 30-17. Šta su se i suci otvoreno svrstali protiv Hrvatske, valjda htijući pomoći Francuzima. No, protiv ovakve Hrvatske, povijesne, antologijske, ni pet sudaca ne bi moglo. Bila je to rapsodija u kojoj smo uživali. Kao nikad dosad!

Hrvatska je u polufinalu. Bravo naši dečki. Volimo ih!

Tamo nas čekaju Španjolci koji su pobjedom nad Rusijom 25-23 izborili prvo mjesto u grupi. U drugom polufinalu igraju Norvežani i Nijemci koji su u direktnom okršaju pobijedili Dansku.

Polufinale protiv Španjolske na rasporedu je u petak u 21 sat.

Tijek utakmice Hrvatska – Poljska:

Nakon 15 minuta utakmice Hrvatska vodi 5-1, a mogli smo zabiti i još 2-3, ali su naši promašili zicere. Bit će svašta do kraja.

U 20. minuti Hrvatska je ponovno došla na plus 4, poveli smo 8-4.

25. minuta a Hrvatska vodi 12-7!

U 29. minuti poveli smo 15-9 i imali napad za +7, ali nismo ga iskoristili te smo iz kontre primili gol za 15-10 i na kraju se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Zanimljivo je i u drugoj utakmici, Španjolskoj treba pobjeda protiv Rusa za polufinale, ali gube 12-11 na poluvremenu.

Krenulo je 2. poluvrijeme

Hrvatska je sjajno otvorila i otišla na 18-10 s dva igrača više. Zatim i šest na šest zabijamo iz kontre za 19-10. Podsjećamo treba nam 11 razlike, ili 10 u slučaju da zabijemo 34 gola.

Bajka se nastavlja, 5-0 serija Hrvatske na početku 2. dijela, vodimo 20-10!

Nastavlja se ludilo, 22-10 za Hrvatsku!

Nakon 10 minuta igre u nastavku Poljaci su zabili prvi gol, za 23-11.

Nastavlja se naša rapsodija poveli smo 27-13.

Otišli smo na 30-13, 17 golova prednosti. Ostalo je još samo 13 minuta do kraja…

Nevjerojatne gluposti sada radimo u napadu, Poljaci su nam zabili 5 golova zaredom, i sada je 30-18.

Sada je 31-19. Manje od 8 minuta do kraja.

Kopljar se diže i zabija, a Poljaci dobivaju isključenje. Hrvatska vodi 32-19.

Ukrali smo loptu, a Marić je zabio iz kontre za 34-20.

Manje od tri minute do kraja Hrvatska vodi 36-21 i imamo igrača više. TO JE TO!!!!!

Završilo je 37-23. Hrvatska je u polufinalu EP.

Tablice vam donosi SofaScore – rezultati uživo

Francuska – Norveška tekstualni prijenos 2. poluvremena:

Norvežani su imali prvi napad u 2. poluvremenu i zabili i poveli 13-11! No, Francuzi su se brzo sabrali i izjednačili na 13-13, pa poveli 14-13.

Ali Norvežani sjajno i dalje igraju u obrani, igra se gol za gol, sada je 16-16.

Sjajna igra Norvežana, sada su zabili 2 gola i poveli 18-16.

S igračem više Norveška je u naletu, sada vodi 20-17.

Nastavlja se dobra igra, Norveška vodi 22-19, u tijeku je 46. minuta.

Manje od deset minuta prije kraja Norveška i dalje održava svoju prednost, vodi 24-21.

Poveli su Norvežani i 26-21, pa su sad Francuzi smanjili na 4 razlike, Ostalo je šest minuta do kraja.

Norvežani su poveli 28-22 i definitivno osigurali pobjedu i prvo mjesto u skupini.

Autor:Igor Knežević/Andrija Kačić Karlin