Dinamo i Rijeka gađali samo vratnice, Jakirovića naljutila sumnjiva situacija

Autor: GIŠ

Prva utakmica finala Kupa Hrvatske između Dinama i Rijeke na Maksimiru završila je bez pobjednika i golova 0:0, no ne možemo reći kako su nam igrači oba kluba priuštila lošu utakmicu, ali ipak nedostajalo je ono najvažnije, golovi. Kako se finale Kupa ove godine igra na dvije utakmice i vrijedi pravilo gola u gostima, pobjednika ćemo saznati nakon utakmice na Rujevici, koja je na rasporedu 22. svibnja u Rijeci.

Jakirović je u utakmicu ušao sa starim sustavom, Petković je bio jedini napadač, dok se pouzdao u Hoxhu, koji je pravi pelin za riječane i skoro im je pošteno zapaprio i u prvom poluvremenu utakmice. Reprezentativac Albanije tako je dva put opasno tukao na samom otvaranju utakmice, da bi u 19 minuti odlično pucao, no pogodio je gredu Zlomislićevog gola.

Rijeka nije bila podređena u prvom poluvremenu, imali su igrači Željka Sopića i neke svoje prigode, no ipak su se gosti sveli na kontre i poneki ubačaj iz izborenog kornera.

Gađali okvir gola

Drugo poluvrijeme Dinamo je otovrio jakim pritiskom, a u 54 minuti Baturina je pao negdje na granici šesnaesterca Rijeke, no sudac Bel ostao je nijem. Pet minuta kasnije Rijeka je imala najbolju priliku, kada je Fruk potegnuo s dvadesetak metara, no lopta je isto kao i u slučaju Xoxhe odsjela na okviru gola Nevistića.

Do kraja utakmice pokušavali su jedni i drugi uglavnom dalekometnom paljbom, danas odlični Ogiwara zatresao je i mrežu Rijeke nakon akcije Dinama, ali s vanjske strane, da bi na kraju još pokušao Ademi glavom, ali Zlomislić se nije dao iznenaditi.

Po svemu viđenom na terenu neodlučeno je nekako i najpošteniji rezultat, no sad preostaje još utakmica u Rijeci za tjedan dana, u kojoj ćemo dobiti pobjednika Kupa Hrvatske.

Dinamo – Rijeka  0:0

Prvih 11 Dinama:
Nevistić – Pierre-Gabriel, Ristovskigos, Theophile-Catherine, Ogiwara – Sučić, Mišić – Špikić, Baturina, Hoxha – Petković

Prvih 11 Rijeke:
Zlomislić – Smolčić, Mitrović, Radeljić, Goda – Selahi – Pjaca, Fruk, Hodža, Pašalić – Ivanović

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 3 Kraj prve utakmice finala Kupa na Maksimiru, Dinamo i Rijeka odigrali su bez pogodaka, no prilika je bilo na obje strane no vratnice su zaustavile pokušaje Hoxhe i Fruka, pobjednika i osvajača Rabuzinovog sunca odlučit će utakmica u Rijeci na Rujevici

90′ Ostaje se za igrati još samo nadoknada suca Bela na Maksimiru

86′ Izlazi Pjaca, ulazi Petrovič, nešto prije sudac Bel je pokazao žuti Jakiroviću zbog prigovora

83′ Dobra prilika za Dinamo, Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, Ademi je bio najviši u skoku, no šut je završio ravno u rukama golmana Rijeke

80′ Dijeli nas još desetak minuta do kraja prvog susreta finala Kupa

77′ Mijenja Sopić, Pašalić i Fruk izlaze, a ulaze Veiga i Janković

75′ I dalje nema golova na Maksimiru, u gađanju okvira gola Dinamo-Rijeka 1:1, no mreže miruju s obje strane

71′ Dobra akcija Dinama, Ademi do Vidovića, koji ostavlja za šut Ogiwari, trese se mreža Zlomoslića, ali s vanjske strane

65′ Dalekometni pokušaj Baturine, Zlomislić lako hvata

63′ Mijenja Jakirović, Sučić i Hoxha izlaze iz igre, ulaze Ademi i Vidović.

59′ Sjajan udarac Fruka s 20-ak metara pogodio je vratnicu gola Nevistića, Rijeka opasnija u nastavku

58′ Pokušava Rijeka, no šut Pašalića ide tik pokraj gola Dinama

57′ Kaneko umjesto Špikića

54′ Prva sumnjiva situacija na utakmic, Theophile je proigrao Hoxhu, koji ostavlja za Baturinu, a veznjak Dinama pada nakon jednog duela u blizini kaznenog prostora sudac Bel nije se oglasio

53′ Izlazi Ivanović, ulazi Marić

51′ Pierre-Gabriel je odlično izbacio Godu, pa proturio loptu kroz noge Radeljiću, koji je uspio nekako osujetiti šut Francuza

49′ Danas vrlo dobri Ogiwara probio se po lijevoj strani, ubacio do Petkovića, no čisti obrana Rijeke

46′ Počelo je drugo poluvrijeme prve utakmice finala Kupa Hrvatske, bez izmjena u oba sastava

45′ Kraj prvog poluvremena, za sad bez golova, ali Dinamo je imao gredu Xoxhe i još nekoliko prilika, dok se Rijeka bazirala na kontre i udarce s distance… Gredu Dinama pogledajte OVDJE

44′ Rijeka aktivnija u zadnjih par minuta Pjaca sad puca, ali visoko preko gola

39′ Ponovno korner za Rijeku, no bez prilike

36′ Utakmica je ušla u malo mirnije vode, ali Sopić cijelo vrijeme skakuće oko klupe

33′ Evo malo i Rijeke, Goda je izborio korner, no ništa od svega na kraju

30′ Pola sata igre je za nama, greda je spašavala Rijeku, koja je posustala prema naprijed u zadnjih desetak minuta

25′ Dinamo je konkretniji u prvom dijelu susreta, Xoxha je najopasniji pojedinac u redovima modrih, dok se Rijeka pouzda u kontranapade

21′ Slobodni udarac za Dinamo izveo je Mišić pucao je jako no pogodio je tek Radeljića u živom zidu gostiju, branič Rijeke dobio je loptom u glavu

19′ Hoxha, koji se pokazao kobnim za Rijeku u prvenstvu ponovno puca, no albanski reprezentativac nije imao sreće, pogodio je gredu

15′ Dvije prilike u minuti, prvo je Petković ponovno bio u kaznenom prostoru Rijeke, ali je izgubio loptu, a u kontri Pašalić puca pokraj gola Nevistića, vrlo dobro otvaranje susreta s obje strane, čekamo prvu pravu prliku

13′ Petković se zavukao u kazneni prostor Rijeke, dodao je povrano za Mišića, koji je nepreciznim dodavanjem upropastio izglednu poziciju za Dinamo

9′ Pokušava Rijeka jednom dugom loptom prema Ivanoviću, no samo do Nevistića

5′ Iz kornera Rijeke stvorila se šansa za Mitrovića, čiji šut glavom ide preko gola

3′ Dinamo je odmah napadački otvorio susret, a plavi su priprijetili preko Hoxhe, ali šut je klizećim startom blokirao Radeljić, a šut istog igrača niti minutu prije ukrotio je golman Rijeke

1′ Počela je prva utakmica finala Kupa Hrvatske na Maksimiru

Dinamo je u sastavu za početak utakmice priredio iznenađenje s obzirom na to da ide samo s jednim napadačem, Brunom Petkovićem, a ne s dvojicom kao u pobjedničkoj seriji kojom je momčad Sergeja Jakirovića osigurala naslov prvaka. Sandro Kulenović je na klupi.

Najava utakmice

Sezona u hrvatskom nogometu dolazi do svojeg samog kraja, prvak se zna još od prošlog kola SuperSport HNL-a, dok će večeras od 19 sati na Maksimiru novi/stari prvak Dinamo dočekati Rijeku u prvoj finalnoj utakmici Kupa Hrvatske. Ove godine HNS nas je odlučio počastiti i s dvije utakmice finala, iako se već godinama svugdje u svijetu finale kupa igra na jednu utakmicu, a i vraćeno je pravilo gola u gostima, tako da je cijela atmosfera oko ovogodišnjeg finala pomalo retro.

Rijeka se kroz prvenstvo i Kup prometnula kao glavni protukandidat Dinamu u hrvatskom nogometu, no Fiumani još neznaju za pobjedu nad Zagrepčanima ove sezone, tako da se nadaju kako bi u dvije utakmice Kupa napokon mogli otići do kraja i barem uzeti utješnu nagradu. Sopić nije uspio pripremiti ekipu za odlučujuću utakmicu sezone prvenstva protiv Dinama na Rujevici, Riječani su pali i zbog prevelikog pritiska, ali ukupno gledano u međusobnim susretima protiv modrih, momčad s Kvarnera jednostavo nije ona prava, ali tu se naravno nešto pita i Dinamo.

Kako u utakmicama finala vrijedi pravilo gola u gostima, neki misle kako je Rijeka zbog toga u prednosti, jer će na osnovu rezultata u Zagrebu moći pripremiti taktiku za uzvratni susre na Rujevici. Na kraju pobjedit će bolji suparnik, a za očekivati je kako bi Sopić mogao malo ispremiješati momčad za prvu utakmicu finala te tako poušati iznenaditi Jakirovića i društvo.

Dupla kruna

Jakirović je kroz sezonu, koju je započeo u Rijeci, a završio u Dinamu, pokazao kroz rezultate kako jako dobro poznaje bivšu momčad, čije je članove većinom i on sam birao, tako da možemo reći da modri stvarno imaju insajderske informacije o svim igračima Rijeke i njihovim slabostima. Osvajanje duple krune bio bi sjajan završetak sezone za Dinamo nakon svih turbulencija kroz koje su prošli u proteklih deset mjeseci.

Dinamo je u formu ušao stvarno u pravi trenutak, pred sam finiš prvenstva u kojem su igrači Sergeja Jakirovića pokazali i psihičku stabilnost i fizičku spremu, tako da trener modrih neće imati previše problema za složiti udarnu postavu za prvu utakmicu finala. Za vjerovati je kako će Srgej nastaviti ofrsirati igru s dvojicom napadača, samo je pitanje hoće li to biti Kulenović ili Brodić uz Petkovića, dok se ostatak udarne postave više-manje već zna.

Prijenos prve utakmice finala Kupa Hrvatske između Dinama i Rijeke s Maksimira možete pratiti na MaxSport kanalu i naravno u tekstualnom obliku na našen portalu s početkom od 19 sati.