Dinamo teškom mukom srušio Rudeš: Važna tri boda prije velikog derbija s Hajdukom

Autor: Ivan Lukač

Nogometaši Dinama teže su od očekivanog slavili protiv najgore momčadi lige, Rudeša. Završilo je 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Sandro Kulenović.

Bila je to utakmica u kojoj je Rudeš postavio čvrst blok i djelovalo je na trenutke nemoguće da ga se probije jer Dinamo nije imao niti jednu pravu priliku u prvom djelu.

Štoviše, Rudeš je imao najbolju priliku na utakmici kada je Pasariček se sjurio prema golu Dinama, ali njegov udarac vrhovima prstiju brani Nevistić, a onda lopta završava na gredi.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli GNK Dinamo (@gnkdinamo)

Ponovno Kaneko

U nastavku Kaneko je imao jedan prodor koji je završio slabim udarcem. Par minuta kasnije Vidović je primio jednu dugu loptu i pucao, ali Marković je obranio.

Trenutak odluke dogodio se u 77. minuti. Jedna duga lopta na drugoj stativi završila je na glavi Kaneka, a Japanac je odlično spustio za Kulenovića koji se ugurao u peterac i samo se naklonio za svoj prvi gol u dresu Dinama.

Ovom pobjedom Dinamo je došao na minus sedam u odnosu na Hajduk s kojim igra slijedeći tjedan veliki derbi na Maksimiru. Pobjedom u tom derbiju Dinamo bi došao na četiri boda manje s dvije utakmice manje.

Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Dinamo- Rudeš 1:0

Dinamo: Nevistić – Perković, Šutalo, Ljubičić, Moharrami – Sučić, Mišić – Špikić, Vidović, Kaneko – Petković

Rudeš: Marković – Ferreira Campos, Pavlović, Tomečak, Šehić – Pasariček, Srbljinović, Bašić – Oddei, Pešić, Topić

90-  Kraj susreta.

87- Dinamo sada ne juri i mirno privodi utakmicu kraju.

82- Dobar pokušaj Emrelija iz daljine odlazi lopta malo pored gola.

77- GOOOOOOOL! Vodi Dinamo. Ubacio je Petković na drugu, Kaneko je spustio, a Kulenović se ubacio u peterac i glavom pospremio za 1:0.

75- Petković sjajno spustio za Kulenovića, ali on loptu šalje preko gola. Kakva prilika.

72- Budi se Dinamo, ali još gola nema.

68- Kaneko je prebacio Markovića, Pavlović čisti s crte.

65- Vidović ostao sam nakon prekida, ali Marković brani njegov pokušaj. Najbolja prilika Dinama u nastavku.

61-  Požutio je Davor Mladina zbog prigovora.

55- Lopta je Dinamu u nogama, no bez ikakvog pravog udarca ili prilike Dinamo nije došao.

50- Pokušao je Kanenko, ali preslab je to udarac bio.

46- Evo nas u nastavku.

45- Kraj prvog djela. Dinamo će morati puno bolje.

45- Pasariček je umalo šokirao Dinamo. Iz jedne kontre je pogodio gredu. Najbolja prilika na utakmici.

42- I dalje Dinamo nema neku preveliku ideju kako probiti ovaj blok.

36- Vidović se sjajno našao u prilici, Marković brani.

33- Sjajno izdanje Bad Blue Boysa koji su izrazito glasni po ovoj hladnoći. O puštanju BBB iz Grčke više pročitajte OVDJE.

30- Rudeš se odlično brani Dinamo još nije pronašao rupu u obrani.

24-  Ne možemo baš uživati u nekom prelijepom nogometu.

19- Mišić je bio na povratnoj, ali preslab je bio njegov udarac.

14- Dobar pokušaj Vidovića glavom odlazi preko gola Markovića.

10- Nekoliko dobrih prolaza modrih, Rudeš za sada uspješno sve čisti.

5-  Utakmica se u potpunosti igra na Rudešovoj polovici, ali još nismo vidjeli pravu priliku Dinama.

1- Počela je utakmica.

Čekao je Dinamo i dočekao kiks Hajduka. Splitska momčad koja je prva na ljestvici sinoć je odigrala 1:1 protiv Lokomotive i tako Dinamu dala priliku da današnjom pobjedom protiv Rudeša uoči derbija dođe na minus sedam.

Rudeš je uvelike najlošija momčad lige te imaju samo tri boda, a danas će ih s klupe voditi Davor Mladina koji ih je uveo u elitni rang. Da stvar bude bizarna Mladina je četvrti trener Rudeša ove godine, a momčad ima samo tri boda.

Jakirović je susret najavio: “Mladina je uveo Rudeš u prvu ligu. Nema mjesta podcjenjivanju i kalkuliranju. Bez obzira na kartone i ozljede, nemamo pravo na pogrešku.”

Sve misli na Hajduk

Jakirović potom dodaje: “Moramo od prve sekunde dati do znanja da želimo tri boda, želimo što prije zabiti gol kako bismo utakmicu odveli u našem smjeru.

Imamo respekt prema Rudešu, vidi se da se bore i da žele nešto otkinuti. Bez obzira na stanje na tablici, nekoliko puta smo se opekli ove sezone. Maksimalan fokus, želimo dobro igrati i pobijediti.”

Susret počinje u 17 sati, a prijenos je na MaxSprotu dok tekstualni možete pratiti na našem kanalu.

Postoji Dalićeva strana za koju je malo tko znao, a mogli biste ga gledati potpuno drugim očima

Autor:Ivan Lukač