Dinamo razbio PAOK, junaka Petkovića slavi Maksimir: Čudesno slomio Grke, a pjevalo se jedno ime

Autor: Ivor Krapac

Nogometaši Dinama ostvarili su značajnu pobjedu u prvom ogledu osmine finala Konferencijske lige, na maksimirskom stadionu svladali su grčki PAOK 2-0 (1-0).

Junak Dinamove pobjede bio je Bruno Petković, strijelac oba pogotka, prvog je dao u 37., a drugog u 71. minuti. Ove sezone Petković je u šest utakmica Konferencijske lige postigao sedam golova.

U izjednačenom prvom poluvremenu Dinamo je stekao pogodak prednosti nakon što je Bruno Petković zatresao gostujuću mrežu u 37. minuti. Njegov prvi udarac je obranio hrvatski vratar Dominik Kotarski, ali se lopta odbila do Petkovića koji je u drugom pokušaju bio precizan.

Odlična najava

Od početka dvoboja PAOK se silno mučio na koji način napasti Dinamo, a hrvatski sastav dodatno se očvrsnuo nakon vodstva. Cijelo drugo poluvrijeme Dinamo je bio mnogo konkretniji, a bolju je igru naplatio novim golom u 71. minuti. Lijepu je asistenciju poslao Baturina, a Petković je plasirao loptu za 2-0.

Čak i nakon toga Dinamo je bio bliže trećem nego li PAOK premijernom golu, no sve je završilo s 2-0 slavljem hrvatskog sastava.

Uzvratna se utakmica u Solunu igra za tjedan dana, 14. ožujka s početkom u 18.45 sati.

Dinamo – PAOK 2:0

90′ + 5 Nevistić hvata i kraj utakmice Dinamo je pobijedio s 2:0 i s lijepom prednosti putuje na uzvrat u Solun

90′ + 4 Kakva obrana Nevistića u zadnji trenutcima utakmice, korner za PAOK pa još jedan, teče peta minuta nadoknade

90′ + 3 Izlazi asistent Baturina, ulazi Halilović

90′ + 1 Prekršaj PAOK-a u napadu, Despodov dobio žuti, nervozni su igrači gostiju, smiješi se prva povijesna pobjeda hrvatskog kluba nad Grčkim

90′ Grci pokušavaju, lopta od bloka u aut pa gužva pred golom Dinama, na kraju lopta za Nevistića, još četiri minute nadoknade

89′ Perkršaj za PAOK na centru, izlazi dvostruki strijelac Petković, ulazi Kulenović, kakva utakmica kapetana Dinama

86′ Dinamo je uzeo jednu loptu, Petković je proigrao Sučića, koji je fauliran, ali Alijev sudi kontrafaul, Sučić protestira i dobiva žuti i još jedan je dobila klupa Dinama, pomalo nerazuman potez suca

85′ Kaneko u akciji, traži korner, ali suci nisu tog mišljenja

84′ Prilka za PAOK, šut s negdje 12 metara visoko preko gola, sreća

83′ Izlazi Živković uz zvižduke tribina, ulazi Tzimas, napdač za napadača

82′ Kakva minijatura Sučića, Maksimir gori

80′ Dinamo je bio u napadu, Perković gubi loptu, kontra PAOK-a, ali sve je dobro završilo za modre, aut za Dinamo na centru

79′ korner, lopta do Sučića, koji puca visoko preko gola, Dinamo puno bolji u drugom poluvremenu, Grci bez šuta na u okvir gola na utakmici

78′ Faul na Vidoviću prilika za centaršut ili šut, Baturina, šut u bliži kut Kotarski brani

77′ Korner za Dinamo pa još jedan

75′ Napad Dinama, šut Vidović, Kotarski nesiguran, Dinamo traži vraćanje lopte nogom golmanu, sudac je nijem

72′ Izlazi Špikić ulazi Kaneko

71′ Gooollllll Dianmoooooo Petkovićććććć, kakav blitz krieg Dinama, Theophile je uzeo jednu loptu u gužvi na centru, Dinamo se sjurio prema golu Kotarskog, kojeg je Petković smireno prebacio…..Gol pogledajte OVDJE

69′ Dvostruka izmjena kod PAOK-a, sprema se i Kaneko

67′ Mišić na Vidovića, centraršut, Špikić lagano glavom do Kotarskog

65′ Odlična promjena strane, Ristovski ubačaj preko šesnaesterca na drugu stranu, centaršut u blok i sad kontra PAOK-a, srećom loš pas, lako Nevistić uzima

64′ Jakirović se ljuti zbog mogućeg prekršaja na Petkoviću, Dinamo ima loptu

63′ Špikić po desnoj strani, ubačaj, Kotarski hvata s malo muke

62′ Ozdeov dobio žuti, grubi faul

60′ Mijenja PAOK izlazi Brandon ulazi Despodov

59′ Opasan napad PAOK-a pa kontra Dinama, na desnu stranu, blokiran šut Naturine pa lopta doŠpikića, pored gola

58′ Dinamo je sad malo napao, centaršut Ristovski, aut za Dinamo i na kraju faul za PAOK

57′ Kontra PAOK-a, lopta u prostor, ali Nevistić je sigurno kupi i još faul nad vratarom Dinama

55′ Greška u primanju igrača gostiju, aut za Dinamo, visoki pritisak PAOK-a, ljuti se Theophile na suigrače, morao je iznuditi aut u teškoj situaciji

53′ Kontra Dinama, lopta dolazi do Baturine, koji se poskliznuo u kaznenom prostoru i izgubio loptu, opet lijepa prilika iz kontre

52′ Prekršaj Mišića, PAOK i dalje ima posjed

50′ PAOK želi nekako do gola Dinama, ali ne uspijeva probiti blok modrih, sada jedna brza akcija, ali šut pored gola Nevistića i zaleđe

48′ Nezgodan centaršut, ali na kraju je uspio Dinamo izbiti

47′ Vidović je tek ušao i dobio žuti, prilika za ubacivanje za PAOK

46′ PAOK s lijeve strane, centaršut čisti Dinamo, nastavak napada Grka

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru, Hoxha ostao u svlačionici ulazi Vidović

45′ + 1 Kraj prvog poluvremena

45′ Zadnja minuta prvog poluvremena, PAOK u napadu, ali lopta u bunar za Nevistića, minuta nadoknade

43′ Greška Grka na centru, kontra, lopta do Baturine koji puca u blok, na kraju faul Perkovića u napadu, šteta bila je lijepa prilika

40′ Dinamo čisti opasan pokušaj PAOK-a, lopta na Petkovića, koji daje do Hoxhe, ali ovaj pada i gubi loptu, nema faula

37′ Gooooooollllll Dinamo, Bruno Peetković, koji je odbijanac od Kotarskog pospremio u mrežu…Gol pogledajte OVDJE

36′ Prilika za Dinamo, odlično je odigrao Petković do Baturine, koji puca s vrha 16 metara, Kotarski brani, lopta dolazi do Petkovića nakon greške Grka, koji puca, Kotarski brani, ali lopta opet do Petka i goll za 1:0….

35′ Faul nad Petkovićem na sredini terena, BBB pokušavaju dići domaće igrače, navijanje ne prestaje, prisjetili se i Partizana

33′ Centaršut Špikića, napad se seli na lijevu pa na desnu stranu, Ristovski centaršut, PAOK u napadu

32′ Pokušaj ubačaja Dinama, Hoxha jako loše

30′ Pola sata je prošlo prvog poluvremena, Dinamo je imao neke prilike, ali PAOK izgleda nekako fizički moćnije i diktira tempo utakmice

27′ Šut Živkovića, pored gola Dinama

26′ PAOK u napadu, blok Dinama, ali se nastavlja napad Grka

25′ Dinamo prekinuo napad PAOK-a, brza kontra, no ništa od kornera za Dinamo

24′ Hoxha s lijeve strane, lopta kroz šumu nogu dolazi do Sučića, no šut visoko preko gola

23′ Prekršaj PAOK-a u napadu

22′ PAOK je preuzeo kontrolu utakmice, Dinamo kao da je malo pao

21′ Drugi korner za Grke, Dinamo uzeo loptu i kreira napad

20′ PAOK ima veći posjed od 60 posto

19′ Faul za PAOK na sredini terena, malo teatralan pad

18′ Grci su preuzeli posjed, ali Dinamo stišće, faul za Dinamo

16′ Vrlo aktivno otvaranje utakmice, Dinamo će žaliti za prilikom Hoxhe, PAOK je ozbiljna momčad

15′ Greška Grka, kontra Dinama, ali lopta se vraća u pozadinu

14′ Centaršut, aut za Grke

13′ PAOK u posjedu, faul u izglednoj situaciji

12′ Napad Dinama, centaršut, kontr< POKA, ali Bernauer čita

11′ Dinamo nije uspio zaprijetiti iz zanimljive situacije, napad za PAOK, jako živa utakmica na Maksimiru

10′ Kontra Dinama, ali čekaju se suigrači, centaršut Ristovski, kupi Kotarski

9′ Panika sada u obrani Dinama, prvo se pokliznuo Bernauer pa je bilo odbijanaca u šesnaestercu Dinama, na kraju korner

6′ PAOK pokušava organizirati napad, skoro kontra Dinama, opet posjed imaju Grci

4′ Kakva krasna prilika za Dinamo, Baturina je doadao Hoxhi na lijevo krilo, koji se sjurio sam prema golu i onda se u trenutku šuta poskliznu i upropastio sjajnu priliku na početku utakmice, kakva šteta

2′ Dinamo je jako krenuo prema golu PAOK-a

1′ Počeo je susret na ispunjenom Maksimiru, prekršaj za PAOK, moguća pozicija za ubačaj, do bloka Dinama

____________________________________________________________________________________________________________

U prvih 11 Dinama, Sergej Jakirović priredio je iznenađenje izostavljanjem Takura Kaneka, jakog aduta iz završne faze prvog dijela sezone i u prvim utakmicama nastavka. Umjesto Japanca na krilu počinje Dario Špikić.

Prvih 11 Dinama:
Nevistić – Ristovski, Bernauer, Theophile, Perković – Mišić, Sučić – Špikić, Baturina, Hoxha – Petković

Prvih 11 PAOK-a:
Kotarski – Jonny, Kedziora, Koulierakis, Baba – Ozdoev, Meite – A. Živković, Konstantelias, Taison – Brandon

Najava utakmice

Nakon izbacivanja španjolskog Betisa u prošlom kolu, za ulazak u osminu finala, Dinamo u borbi za četvrtfinale Europske lige pred sobom ima dvije utakmice protiv grčkog PAOK-a, a prva od njih, na travnjaku Maksimira, donosi prigodu za dolazak do prednosti za uzvrat u Solunu.

U gustom ritmu utakmica, misli su usmjerene na ogled s momčadi koja je u ranoj fazi sezone slavila protiv Hajduka u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. Nakon tog prolaska kraj splitskih Bijelih, igrače PAOK-a sada čekaju zagrebački Plavi, a susret s Grcima je s puno opreza i poštovanja dočekao Dinamov trener Sergej Jakirović.

“”Očekuje nas zahtjevna utakmica, moramo biti maksimalno pragmatični i koncentrirani. To je prgava, iskusna ekipa s nekoliko sjajnih igrača, što pokazuje i to da su na prvom mjestu grčkog prvenstva. Morat ćemo sprječavati njihove kontre i polukontre, napraviti sve prije uzvrata u Solunu da odemo tamo barem s jednim golom prednosti”, rekao je Jakirović pred novinarima u najavi utakmice.

‘Ne smijemo raditi neforsirane greške’

“Jako su opasni kada osvoje loptu, polukontra i kontra su im odlični, morat ćemo napraviti sve da to preveniramo. Kada imamo loptu u svom posjedu da budemo konkretni, da ne radimo neforsirane greške koje bi im išle u korist. Napraviti sve prije uzvrata, da odemo barem s jednim golom prednosti”, dodao je trener Dinama.

Jakirović se osvrnuo i na loš omjer vodećih hrvatskih klubova protiv grčkih predstavnika, s 15 poraza i sedam neriješenih rezultata u utakmicama u kojima su Hrvatsku zastupali Dinamo, Hajduk, Rijeka i Osijek.

“To je još jedan veliki izazov za nas. Tradicija je tu da se ruši, nadam se da ćemo mi to uspjeti napraviti. Grčke ekipe znaju igrati na rezultat, mi ćemo pokušati sve napraviti da ostvarimo barem jedan pogodak prednosti za uzvrat”, rekao je Dinamov trener gledajući prema susretu s PAOK-om.

Traži se prvi korak

Dinamo će večeras na domaćem terenu pokušati napraviti prvi korak prema četvrtfinalu, a potom, nakon nedjeljne utakmice protiv Slaven Belupa u 26. kolu SuperSport HNL-a, misli Jakirovićeve momčadi bit će usmjerene na uzvratnu utakmicu protiv PAOK-a, idućeg četvrtka s početkom u 18:45 sati u Solunu.

Zajec bi mogao donijeti novu energiju: ‘Ma ljudi, mene brine nešto sasvim drugo, to nije dobro’