
‘ZA I PROTIV’ Je li hodanje bosih nogu zdravo? Stručnjaci ukazuju na pozitivne, ali i negativne posljedice
Toksini u naše tijelo ulaze iz raznih izvora, unutarnjeg i vanjskog onečišćenog zraka, pušenja, pesticida, hrane koja sadrži umjetne sastojke i drugih. Često se dogodi da oni ne napuste tijelo već da se gomilaju u njemu.
Da je vaše tijelo puno toksina, možete prepoznati iz idućih sedam znakova. Muči li vas i samo jedan od tih simptoma, on bi mogo upućivati na preveliku količinu toksina, a ako ih osjećate više od tri možete biti prilično sigurni da vašem tijelu treba detoksikacija.
Nakupljanje toksina (naročito nakupljanje estrogena) uobičajeni je uzrok nesanice.
Ako imate problema sa spavanjem, to može značiti da biste trebali pročistiti jetru jer je nesanica često povezana s problemima s jetrom.
Napici od brokule, cvjetače i sličnog povrća pomoći će u čišćenju jetre.
Budite li se umorni i tromi, a osjećaj letargije prati vas cijeli dan, svakako biste trebali razmisliti o detoksikaciji.
Pokušavate li nedostatak energije nadoknaditi stimulansima kao što su kofein i taurin samo ćete pogoršati problem.
Naime, nakon kratkotrajnog osjećaja veće budnosti, dolazi do naglog pada tog osjećaja nakon čega ćete se osjećati još umornije nego prije.
Kronične glavobolje koje se stalno vraćaju mogu alarmirati na preveliku količinu toksina u tijelu.
Zadržavanje toksina jedan je od najvećih uzroka tenzijskih glavobolja i migrena. Treba znati da se tijekom procesa detoksikacije glavobolje mogu pogoršati, ali pošto detoksikacija završi trebale bi u potpunosti nestati ili barem biti znatno smanjenje.
U uklanjanju toksina iz tijela našem organizmu pomaže i najveći organ, koža. Ako glavni organi za uklanjanje toksina ne rade kako bi trebali, tada u pomoć uskače koža. Da se tijelo pokušava očistiti od toksina možemo prepoznati po neuobičajenim stanjima kože, poput osipa i bubuljica, odnosno akni. Mnogi problemi s kožom ukazuju na to da organizam treba čišćenje.
Jezik je važan pokazatelj u otkrivanju količine toksina u tijelu. Hrana koja u sebi sadrži toksine može poremetiti delikatnu sluz probavnog sustava što uključuje i jezik. Ako je na površini jezika vidljiv bijeli ili žuti sloj, gotovo je sigurno da se probavni sustav bori protiv toksina.
Toksini koje unosimo kroz hranu i piće, ali i toksini koje udišemo mogu pospješiti nakupljanje masnog tkiva na trbuhu. To se događa zato jer mnogi toksini koji se zadrže u tijelu dospiju u abdomen i ostanu tamo. Mogu se ukloniti jedino detoksikacijom.
Jedan od prirodnih načina na koji tijelo izbacuje toksine jest znojenje. Kada je u tijelu previše toksina ono će se ‘pregrijati’ pokušavajući ih izbaciti znojenjem zbog čega konstantno možete osjećati da vam je vruće čak i onda kada je vani hladno.
‘ZA I PROTIV’ Je li hodanje bosih nogu zdravo? Stručnjaci ukazuju na pozitivne, ali i negativne posljedice
BRZO SKIDANJE BLAGDANSKIH KILOGRAMA: Počnite sada pa ćete na ljeto biti zahvalni sami sebi
ZABORAVITE NA SJEDILAČKI NAČIN ŽIVOTA: Kretanje je presudno kako ne bi došlo do teških oblika bolesti
KUĆANSKI POSLOVI POMAŽU KOD MRŠAVLJENJA: Ipak, važno je znati koliko koja aktivnost troši kalorija