fbpx
Foto: Unsplash

ŽENA ODBILA PLAĆATI TV PRETPLATU PA ZAVRŠILA NA SUDU! Nesvakidašnja drama, nije se dala do samog kraja: Sudac nije imao razumijevanja

Autor: Dnevno.hr

Žena iz Njemačke odlučila je odbiti platiti TV pretplatu pa je cijeli slučaj na kraju završio na sudu.

Naime, u ovoj se zemlji televizije ARD i ZDF te pojedine radio postaje financiraju prema jednostavnom pravilu: jedan stan – jedna pretplata.

No, gospođa iz Koblenza to je odbila jer sadržaj ARD-a i ZDF-a nije utemeljen na Božjim zapovijedima, piše Fenix.


Sudac nije imao razumijevanja za njezine vjerske osjećaje, jer svatko tko odbije javno emitiranje iz vjerskih razloga ipak mora platiti redovnu naknadu za emitiranje. Nema veze ako vam se ne sviđa sadržaj postaja, platiti pretplatu morate.

“Sadržaj emitiranja je stvar tv kuće tako da sudovi ne bi trebali suditi o kvaliteti programa. Programi s izrazito nereligijskim sadržajem ili sadržajem koji se smatra vjerski nepoželjnim također nisu kršenje slobode vjerovanja”, odlučili su suci u Koblenzu.

Inače, redovni iznos doprinosa trenutno iznosi 18,36 eura mjesečno.

Prije nekoliko godina, u sličnom slučaju, svećenik iz njemačke Saveznoj zemlji Falačko-Porajnje usprotivio se plaćanju TV pristojbe. Tada je tvrdio da programi na ARD-u i ZDF-u nisu u skladu s njegovim vjerskim načelima. Župnik nije uspio ni s tužbom na sudu.

 




Autor:Dnevno.hr
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.