
Težak udarac za Macrona: Francuska povlači vojsku iz Nigera
Ruski predsjednik Vladimir Putin prvi je put progovorio o jučerašnjoj zrakoplovnoj nesreći u kojoj je, kako javljaju ruske službe, poginuo Jevgenij Prigožin.
BBC navodi da je Putin poslao izraze sućuti obiteljima poginulih, a osnivača Wagner grupe Jevgenija Prigožina opisuje kao talentiranog poslovnog čovjeka.
U govoru koji je prenosila televizija, Putin je rekao da će istražitelji istražiti što se dogodilo – ali da će to potrajati. Dodao je da je o svemu brifiran u četvrtak ujutro.
Napomenuo je da Prigožina poznaje od ranih 1990-ih.
“Bio je čovjek teške sudbine, napravio je ozbiljne greške u životu”, rekao je Putin. “Postigao je potrebne rezultate i za sebe i za zajednički napor o kojem sam ga pitao zadnjih mjeseci.”
Vladimir Putin confirms Yevgeny Prigozhin died when the Wagner founder’s plane crashed yesterday.
” I knew Prigozhin for a long time, from the early 1990s. He had a difficult path and made serious mistakes in his life. But he got results – for himself, and when I asked him.” pic.twitter.com/dYZTRVOW5q
— max seddon (@maxseddon) August 24, 2023
Putin također kaže da se, koliko zna, Prigožin “tek jučer (u srijedu) vratio iz Afrike. Tamo se susreo s određenim službenim osobama”.
Vjeruje se da je posljednjih dana šef Wagnera bio prisutan u zapadnoj Africi – gdje zapadni analitičari strahuju da je skupina nastojala proširiti svoj utjecaj u drugim zemljama, uključujući Niger, gdje se dogodio državni udar.
Navodno je uz Prigožina u zrakoplovu bio i Dmitrij Utkin, kao i još pet članova Wagnera i tri člana posade.
“Početni podaci sugeriraju da su zaposlenici tvrtke Wagner bili na tom letu”, priznaje Putin.
“Želio bih napomenuti da su to ljudi koji su dali značajan doprinos našoj zajedničkoj borbi protiv neonacističkog režima u Ukrajini”, nastavlja on.
“Mi to pamtimo i znamo i nećemo to zaboraviti”, rekao je ruski predsjednik.
Cure nove šokantne informacije, ruski mediji tvrde: ‘Znamo tko je glavni osumnjičenik’
Težak udarac za Macrona: Francuska povlači vojsku iz Nigera
Buknuo ogroman požar, zapalio se benzin: Za sada 35 mrtvih
Strah da Zapad napusti Ukrajinu sve veći: Rat upao u ulicu iz koje nema povratka
Upozorenje Putinu? NATO prvi put na vojnoj vježbi simulirao upotrebu Članka 5.