Foto: Ilustracija

Stotinjak uzvanika feštalo na svadbi kod Zadra! Nadležni tvrde: ‘Nije bilo kršenja mjera’

Autor:

Unatoč mjerama i zabranama okupljanja u većim grupama i zabrani svadbenih svečanosti sve do 21. prosinca priča iz okolice Zadra, točnije Posedarju potvrđuje da se tih odredbi pojedini i dalje nimalo ne drže.

Naime pir sa stotinjak uzvanika održao se u Slivnici Gornjoj u Općini Posedarje, a crkveno vjenčanje u nedalekom Radovinu, u Općini Ražanac. Pir se održao unatoč novim protuepidemijskim mjerama koje strogo zabranjuju svadbene svečanosti. Za održavanje vjenčanja, na kojem je okupljanje počelo iza podneva, znali su i u policiji i u civilnoj zaštiti, ali sve do kasnih popodnevnih sati, više od pet sati nakon početka, pir nitko nije prekinuo. Štoviše, policijska patrola koje je došla oko 15 sati nije ništa poduzela, niti je ikoga prijavila, piše Zadarski.hr.

“Prijavu o održavanju pira u Slivnici dobila sam oko 14 sati. Naši su ljudi odmah upućeni na teren, a ja sam telefonskim putem pokušala stupiti u kontakt s mladoženjom i članovima njegove obitelji. Nažalost, nisam ga nikako uspijevala dobiti. Javio mi se tek iza 16 sati, nakon što je održano vjenčanje u crkvi u Radovinu, a ne na području naše općine”, kaže Marija Crnjak, načelnica Stožera civilne zaštite Općine Posedarje i zamjenica načelnika Ivice Klanca.

“Cijelo poslijepodne bila sam na telefonu u kontaktu s pripadnicima Civilne zaštite iz Zadra i policije. Razgovarala sam s mladoženjom i njegovima i pokušala ih odgovoriti od održavanja svadbe. Oni su se pravdali da su sve organizirali i naručili te da ne žele odustati. Nakon toga sam nazvala policiju i prenijela im što su mi rekli. Koliko znam, policija je odmah po dojavi otišla tamo, dakle prije samog vjenčanja. Upozorili su ih da ne održavaju svadbu jer bi za to mogli biti kažnjeni zbog širenja zaraze, ali oni nisu htjeli odustati. Policija je navečer opet došla s našim inspektorima koji su utvrdili da svadbe nije bilo, barem nije bila na području naše općine”, kaže načelnica Crnjak.

Na piru je bilo od 30 do 80, odnosno preko sto ljudi.
Načelnica Crnjak tvrdi da je policija savjetovala prekid svadbe, činjenica je da se nakon toga svadba nastavila, a mladi su otišli na vjenčanje u Radovin. Poslije toga su se vratili u Slivnicu i nastavili zabavu ispred kuće.

O slučaju su se oglasili i iz zadarske policije.

“Policija je u Slivnici bila više puta tijekom dana. Prvi put bila je u prijepodnevnim satima, a predvečer je bila i s inspektorima Civilne zaštite. Prilikom obilaska policija nije utvrdila nikakvo kršenje protuepidemijskih mjera i odluka stožera. Na mjestu događaja prilikom nadzora nije zatečeno više od deset osoba, niti je bilo okupljanja iza 22 sata. Okolnosti događaja se još uvijek utvrđuju, a nakon što utvrdimo sve činjenice o svemu ćemo izvijestiti javnost”, rekla je glasnogovornica PU zadarske Ivana Grbin.
Svadba je navodno trebala biti održana u Zadru, ali je zbog straha od covid-redara prebačena u Slivnicu. Prije samog pira u subotu, kroz cijeli tjedan, Civilna je zaštita dobila desetak službenih i neslužbenih poziva i informacija da se u subotu u Zadru održava pir.

“Na temelju informacija naših inspektora nije bilo razloga za prijavu nit pokretanje ikakvih postupaka protiv organizatora vjenčanja. Kad su došli u večernjim satima utvrdili su da svadbena svečanost nije održana, da su svi pribori za jelo čisti, a u samoj kući je bilo tek nekoliko ukućana, nikoga od gostiju”, rekao je Miro Andrić, voditelj Službe civilne zaštite u Zadru.

Načelnik Stožera civilne zaštite Zadarske županije Šime Vicković dojavu o piru u Slivnici dobio je u subotu u poslijepodnevnim satima, između 15 i 16 sati.

“Informaciju sam odmah proslijedio policiji i Civilnoj zaštiti. Koliko mi je poznato, policija je bila na terenu i utvrdili su da je 11 ljudi bilo prisutno”, kazao je.
Autor:
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.