Sanjin Strukic/PIXSELL

STIŽE PRVI OVOGODIŠNJI TOPLINSKI VAL! Popravite klime, pripremite laganu odjeću… dolazi ljetni pakao!

Autor: Ante Ferara

Svi oni kojima je dosta kiše i vole toplije vrijeme napokon će ovaj tjedan doći na svoje.

Kako najavljuju meteorolozi, pred nama je vruć tjedan s temperaturama koje će u čitavoj Hrvatskoj rasti preko 30 stupnjeva.

“Iduće dane obilježit će cirkulacija stabilnog vremena. Bit će sunčano i sve toplije, štoviše, i vruće u većini predjela u drugom dijelu ovoga tjedna. Mogao bi to biti i prvi ovogodišnji toplinski val”, najavila je meteorologinja Tea Blažević za N1 televiziju.

Sličnu prognozu najavila je i za HRT dr. sc. Tanja Renko iz DHMZ-a.

“S ponedjeljkom – koji će na kopnu biti manje topao od nedjelje i malo vjetrovitiji, na Jadranu ujutro ponegdje na udare i uz olujnu buru – počinje razdoblje stabilnijeg vremena, koje će potrajati barem do subote.

Prevladavat će sunčano, a od utorka će ponovno biti i sve toplije. Štoviše, u drugoj polovini tjedna danju i vruće”, najavila je Renko.




Autor:
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.