
Bivši ministar obrane ide u zatvor? Ali ne zbog zločina nad Hrvatima za kojeg ga smatraju odgovornim
Naš dobro upućeni izvor tvrdi da za Prvu Srpsku televiziju u Zagrebu već tjednima - pa i u najvišim političkim krugovima, lobira bivši tv voditelj Dubravko Merlić. U intenzivnim kontaktima, Merlić zapravo govori o stranom, odnosno, 'grčkom' kapitalu, iako se stavra dojam da je riječ o poslovnoj kulisi koja treba poslužiti za ulazak srpskih cajki i grčkih sapunica u hrvatski eter.
Hrvatski nacionalni eter od jeseni će biti bogatiji za još jednog koncesionara, a zagrebačkim medijskim krugovima, poput prave bombe odjeknula je vijest o mogućem ulasku Prve srpske televizije na hrvatsko TV tržište.
Prema neslužbenim informacijama, natječajnu dokumentaciju za nacionalnu koncesiju u MUX-B za opći kanal preuzele su do sada ukupno tri zainteresirane medijske grupacije, a jedna dolazi i s Balkana. Prva srpska televizija sakrila se iza tvrtke Antenna televizija d.o.o. registrirane tek 14. ožujka ove godine s temeljnim kapitalom od svega 20.000 kuna. Grupacija koja se nastoji izboriti za nacionalnu koncesiju zasada nema čak niti svoj prostor pa je registrirana na adresi odvjetničkog ureda Šavorić i partneri u zagrebačkoj Gundulićevoj ulici! Vlasnik 'hrvatske' Antenne je tvrtka Antenna South East Europe B.V. registrirana u Nizozemskoj, a njezin vlasnik – Grk Minos Kirjaku vlasnik je Prve srpske televizije u Beogradu!
Naš dobro upućeni izvor tvrdi da za Prvu Srpsku televiziju u Zagrebu već tjednima – pa i u najvišim političkim krugovima – lobira bivši tv voditelj Dubravko Merlić. U intenzivnim kontaktima, Merlić zapravo govori o stranom, odnosno 'grčkom' kapitalu, iako se stavra dojam da je riječ o poslovnoj kulisi koja treba poslužiti za ulazak srpskih cajki i grčkih sapunica u hrvatski eter.
Gospodin Dubravko Merlić kratko nam je odgovorio kako nije ovlašten govoriti o ovoj temi te nas je u potrazi za odgovorima uputio na odvjetnički ured Šavorić i partneri.
Tamo su nas, pak, obavijestili da nam informacije može dati samo direktor, koji u to vrijeme nije bio u uredu, i to putem e-maila.
Što bi Grci radili u Hrvatskoj?
Među pitanjima koje smo namjeravali postaviti bilo je i ono koje zaokuplja mnoge – Što bi Grci radili u Hrvatskoj? Grčka je u velikoj krizi, slomljena štrajkovima i iznimnom eurofobijom. Aktualna grčka vlada prekinula je ovih dana čak i emitiranje nacionalnog TV-kanala, a privatne televizije izložene su velikim poslovnim problemima, otpuštaju ljude, provode mobbing i uz uvođenje političke cenzure egzistiraju isključivo na jeftinom zabavnom programu. Odgovor može biti i u pranju novca ili se radi samo o maski koja služi za srpski prijelaz europske granice, koja 1. srpnja dolazi na Bajakovo.
Europski mediji već su izvještavali i o netransparentnoj povezanosti bivšeg grčkog predsjednika Stefanosa Papadopulosa s kontroverznom kompanijom, a sklonost skrivanju pravog vlasništva Antenna je već pokazala i u samoj Srbiji, koja već mjesecima bruji o tome da se isti vlasnik skriva i iza B92 televizije, iako je to zakonom strogo zabranjeno. Upravo u Beogradu, trebala bi se i proizvoditi glavnina novog programa koji će se prikazivati u Hrvatskoj. Srpski glavni grad zamišljen je kao svojevrsno 'regionalno' produkcijsko središte: cilj je uštedjeti na troškovima i proizvesti što jeftinije formate – pa se s pravom mnogi već pitaju, kakve bi koristi od ustupanja nacionalnog etera Antenni imali hrvatski novinari, TV producenti, a u konačnici i državni proračun te građani i gledatelji?
O novoj nacionalnoj koncesiji u Hrvatskoj odlučuje Vijeće za elektroničke medije. Šest članova koje je izabrao Hrvatski sabor i još jedan kojeg će izabrati ovih dana, pred sobom imaju težak zadatak: paralelno s hrvatskim ulaskom u Europsku uniju, trebaju odlučiti o tome, hoće li nacionalni eter biti ustupljen vlasnicima sumnjivog i netransparentnog kapitala s istoka – tvrtci koja u ovome trenutku, u Hrvatskoj ne zapošljava nikoga, a skriva se iza jednog odvjetničkog ureda? Jedina prava 'legitimacija' Antenne za sada je program: ako samo na trenutak, zavirimo na njihove TV kanale u istočnim zemljama, građanima Hrvatske s punom sigurnošću možemo jamčiti da će od jeseni, pored turskih sapunica, moći gledati i grčke sapunice, a osim Gibbonija, Olivera i Hladnog piva moći će slušati i neke već zaboravljene izvođače, poput Dragane Mirković, Lepe Brene i Miroslava Ilića.
Bivši ministar obrane ide u zatvor? Ali ne zbog zločina nad Hrvatima za kojeg ga smatraju odgovornim
Srbija jača vojnu proizvodnju: Ubrzano ulažu velike svote
Ozbiljno upozorenje, napad na hrvatskog povratnika u BiH: ‘Svjedoci smo tome svaki dan’
Oglasila se majka ubijene Vanje: ‘Neshvatljivo mi je da je moja prelijepa djevojčica sada u grobu’