Foto: Cropix/Dnevno/Ilustracija

Prevrnuo se kamion sa svinjama, u DP-u zgroženi: ‘SDSS-ovci nisu osjetili kugu’

Autor: I.G.

Iz Domovinskog pokreta poručili su kako su zgroženi zbog nedavne nesreće u kojoj se prevrnuo kamion sa svinjama u Vukovarsko-srijemskoj županiji, konkretno u mjestu Pačetina. Ova županija, koja je pretrpjela težak udarac od virusa afričke svinjske kuge, gotovo je u potpunosti “očišćena” od svinja.

U priopćenju se ističe da se situacija u naseljima gdje većinu stanovništva čine glasači SDSS-a, koalicijskih partnera HDZ-a, čini gotovo nevjerojatnom jer se do sada nije primijetilo prisustvo ove opake bolesti. Kritike su upućene na nedostatak stroge kontrole i nadzora nad svinjama koje se uzgajaju i prodaju na tim područjima.


Foto: Ivana Nobilo / CROPIX

Visoka zabrinutost

“Jučer je državu obišla vijest o prevrnutom kamionu sa svinjama, i to, ni više ni manje nego iz Vukovarsko-srijemske županije, točnije Pačetina. Naše županije, čija su mjesta zahvaćena virusom afričke svinjske kuge i gotovo u potpunosti “očišćena” od svinja.

Bulj napao Plenkovića zbog svinja, ovaj mu vratio: ‘Znam da ste dobro, danas ste mi fufljali više nego inače’

Ne možemo ne primijetiti, baš kao i u slučaju prevrnutog kamiona, da mjesta naše županije koja su naseljena većinski glasačima SDSS-a, koalicijskih partnera HDZ-a, gotovo čarobno za sad nisu niti osjetila ovu opaku bolest. Dapače, kako je vidljivo, svoje svinje uredno tovare i prodaju, a njima je dovoljan i vizualni pregled životinja”, poručili su.

Kako navode, postoji zabrinutost da bi nakon nesreće svinje mogle pobjeći i širiti bolest u selima gdje također postoje svinjogojci.

“Može li se sa 100-postotnom sigurnošću tvrditi da među svinjama nema onih koje su ušle u prvu fazu bolesti ili da su već prijenosnici bolesti? Što ako je neka od ovih svinja ipak bolesna, a poslije nesreće su bježale po selu u kojem također ima svinjogojaca?

Penava izašao pred javnost: ‘Ova činjenica razotkriva svu laž Plenkovića i HDZ-a’
‘Uplašeni su zbog izbora’

Jako puno nelogičnosti, bez jasno postavljenih granica. Osim ako te granice nije postavio koalicijski partner?

Što rade župan Dekanić, ministar Banožić i ostala vladajuća svita kada je u pitanju borba za svinjogojce i ostale mještane VSŽ? Očito ne rade ništa, posebice kada državni tajnik Pavić ima obraza izjaviti da je usmrćivanje 19.000 svinja – beznačajan gubitak.

Očito uplašeni za izborni rezultat, a ne za dobrobit uzgajivača, još uvijek se ne mogu odlučiti hoće ili neće dopustiti svinjokolje u dvorištima.

Kada znamo da je većina svinja uzgajana za vlastite potrebe i o njima je ovisila egzistencija cijelih obitelji, kada je preko 400 OPG-a pred bankrotom – nebriga vladajućih nije prihvatljiva!”, poručili su iz DP-a.
Autor:I.G.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.