
OPTUŽUJU GA DA JE GLASNOGOVORNIK RATNOG ZLOČINCA! U HDZ pronašli ‘lijek’ za predsjednika: ‘Milanović si čupa kosu zbog hrvatskog uspjeha dok Plenković donosi milijune iz EU’
Poznati odvjetnik Anto Nobilo gostovao je na RTL-u gdje je iznio mišljenje da će glavna državna odvjetnica Zlata Hrvoj Šipek morati otići, ali ne na zahtjev oporbe, nego smatra da će HDZ to učiniti elegantnije.
Na početku gostovanja objasnio je kako smatra da su istrage DORH-a nekvalitetne i da zato padaju slučajevi.
Prozvao je glavnu državnu odvjetnicu za petljanje i laganje. Kaže kako ona više nema dovoljno integriteta da bude na toj poziciji.
“Ovakva kulminacija i brzo razgolićavanje najvažnijeg državnog organa nikad nije bilo. Ovo što vidimo je vrh sante leda. Pred nama vidimo kako glavna državna odvjetnica govori neistine. Novinari je ulove pa se mora ispravljati. Rekla je da nije vidjela izvještaj, pa je onda rekla da je dobila ali ga nije otvorila, pa se utvrdilo da je postojao sastanak, pa je bila na sastanku… To je nevjerojatno kako se razobličio jedan važan organ. Velika je moć u rukama državne odvjetnice, ona odlučuje o sudbinama da li ćete ići u zatvor ili ne. Netko tko ima moć na temelju zakona ne može lagati jer nemate moralnu podlogu. Kako će slati ljude u zatvoru, a vi petljate, lažete, gurate suradnicu da vas brani da bi se iza nje sakrili”, kazao je Nobilo.
“Neće sad po zahtjevu oporbe, Plenković to uvijek radi. Sad im neće dati, ali već vidimo ključne HDZ-ovce da ostavljaju mogućnost ako izvještaj o radu o predmetu Žalac pokaže nešto, iako i taj izvještaj faktički radi komisija koju je imenovala glavna državna odvjetnica”, kazao je Nobilo.
Kaže da mu je žao kolegice Marušić jer zna da je profesionalka. Ipak, smatra da su obje već trebale biti bivše.
“Žao mi je kolegice Marušić jer je ozbiljna profesionalka, ali nije trebala stati u obranu glavne državne odvjetnice ako je vidjela da nije u pravu, a očigledno nije bila u pravu jer sve više izbija informacija koje kažu da je zamjenica koja je dovedena iz Rijeke i koja ja redila na tom predmetu, koja je bila vrlo mlada, utvrdila da treba ići u kazneni postupak. Vratili su je u Rijeku, zagrebačka karijera je završena naglo i pospremili su predmet u ladice. Da nije bilo tog javnog tužiteljstva Europe nikada o ovome ne bi govorili i nikada to ne bi izbilo u javnost”, kazao je Nobilo.
Dodao je za kraj kako će ona biti prevelik teret vladi i da će morati otići. Iznio je i teoriju zašto je pao slučaj veliki Agrokor.
“Ovo je akumulirano previše. Ako tome dodamo palo je u sjenu ali naša analiza je pokazala da je optužnica u velikom Agrokoru povučena kako bi se spriječilo saslušanje Kamal Ismaila gdje bi utvrdili da je 10 milijuna kuna bačeno u vjetar jer vještačenje ne valja, napravljeno je manipulacijom, to nisu bili nezavisni vještaci i na temelju njega se presuda nikada ne će dovesti. Ljudi pravne finese mogu shvatiti ili ne, ali je jednostavno shvatiti da ste dali 10 milijuna kuna i bacili niz vjetar. Da bi se to prikrilo krene se u kazneni postupak s uhićenjima samo da se stvori opravdanje za povlačenje optužnice”, kazao je Nobilo.
OPTUŽUJU GA DA JE GLASNOGOVORNIK RATNOG ZLOČINCA! U HDZ pronašli ‘lijek’ za predsjednika: ‘Milanović si čupa kosu zbog hrvatskog uspjeha dok Plenković donosi milijune iz EU’
POGOĐEN JE EUROJACKPOT! Stotine milijuna kuna odlaze sretnom igraču: Slavit će se do dugo u noć
STISNUO JE GAS I KRENUO NA POLICAJCE! Velika drama u Sinju, morali su pucati: Umalo nastradali u akciji traganja
‘ZLOČINAČKOJ OSOVINI DOLAZI KRAJ’! Bago je tražio istinu, Glavaš dijeli zaboravljenu priču: ‘Želite li reći da gospodin Đapić laže?’ Voditelj doveo Sanadera na rub