Foto: Srecko Niketic / CROPIX/Ilustracija

Morski stanovnik sije teror na hrvatskom otoku: ‘Moramo vjerovati da će se primiriti’

Autor: Dnevno.hr

U Slatinama na otoku Čiovu morska kornjača, glavata želva je prema tvrdnjama mještana od početka sezone ugrizla četiri osobe.

Radi se o strogo zaštićenoj životinji.

Stanovnici tvrde da je kornjača opasna pa su na plaži osvanuli i plakati u kojima se upozorava kupače. Stručnjaci s druge strane tvrde da kornjača ne napada, već da se brani.


Foto: Luka Gerlanc / CROPIX/Glavata Želva/Ilustracija

‘Ne treba dizati tenzije’

Mario Andrijolić, za HRT je rekao da je čuo za napade kornjače, ali da ju osobno nije vidio.

“Vjerujem u autentičnosti fotografija koje su snimljene, ali ne bih dizao tenzije po tom pitanju. Mislim da je to naša domaća životinja koja se napokon vratila u naše krajeve te je na ni jedan način ne bih htio otjerati”, objasnio je.

(VIDEO) Čemu ovo, čemu? Dva primitivca mučila kornjaču, a onda se čudimo što napadaju kupače: ‘One nisu agresivne’

Andrijolić je rekao da zna za tvrdnje koje govore da kornjača koju djeca napadaju na snimci nije iz Čiova nego iz okolice Zadra.

“Moramo vjerovati i biti pozitivni da neće biti više ugriza i da će se kornjača primiriti”, rekao je.




Autor:Dnevno.hr
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.