fbpx
Foto: Davor Javorović/Pixsell

MINISTARSTVO BRANITELJA OŠTRO O DEŽULOVIĆEVOJ KOLUMNI: Svatko razuman zgražava se nad lakoćom kojom obezvrjeđuje žrtvu Vukovara

Autor: Dnevno.hr

Ministarstvo branitelja u priopćenju poslanom medijima najoštrije osuđuju kolumnu Borisa Dežulovića naslovljenu ‘Je*o vas Vukovar’.

Kako pišu iz Ministarstva, Dežulović na izrazito grub i primitivan način vrijeđa žrtvu koju je podnio Vukovar u Domovinskom ratu te uoči 30. obljetnice najtežeg hrvatskog stradanja, piše tekst kojim pokušava obezvrjediti sve žrtve Vukovara i Domovinskog rata.

“Ovaj nas je tekst uvjerio da moramo još ustrajnije promicati istinu o Domovinskom ratu, kroz koji su ostvarene stoljetne težnje hrvatskog naroda za svojom državom stvorenom u zajedništvu Hrvata u domovini i svijetu. Žrtva Vukovara i Škabrnje, žrtva hrvatskih branitelja i civila, zaslužuje pijetet svakoga dana i svih građana naše domovine, koja je slobodna zahvaljujući njima koji su živote ugradili u temelje neovisne i slobodne Hrvatske.


Svatko razuman i dobronamjeran zgražava se nad lakoćom kojom Boris Dežulović obezvrjeđuje žrtvu Vukovara. Potrebno je zastati i zapitati se – što to smeta autora ovog sramotnog i necivilizacijskog uratka? Smetaju li ga i vrijeđaju svi oni koji ljudski promišljaju i odaju pijetet nevinoj žrtvi civila i hrvatskih branitelja? Smeta li ga dostojanstvena Kolona sjećanja na čijem su čelu obitelji poginulih i nestalih branitelja Vukovara i branitelji Grada Heroja? Smeta li ga možda i sloboda koju uživa zahvaljujući žrtvi Vukovara i cijele Hrvatske, izborena u nametnutom nam ratu, sloboda koju obilato koristi i kad piše ovakav sramotan pamflet koji se u javnost plasira kao novinarska kolumna?

Cijeli ovaj tekst grubo krši Deklaraciju o Domovinskom ratu i izravan je nasrtaj na temeljne vrijednosti na kojima je iznikla suverena Republika Hrvatska, a posebno na žrtvu Vukovara koji je podnio najveću žrtvu za demokratsku, otvorenu, tolerantnu, neovisnu i suverenu Hrvatsku. Vukovar i danas ima otvorene rane nepoznatih sudbina svojih građana i branitelja, koje su u studenom posebno bolne i u čije zacjeljenje ulažemo velike napore. Svjesni boli s kojom se nose članovi obitelji koji su izgubili svoje najmilije i ponovnog uznemiravanja izazvanog ovim tekstom, još jednom najoštrije osuđujemo ovakav ružni nasrtaj na žrtve stradale u Domovinskom ratu. Vukovar jest i ostat će mjesto posebnog domovinskog pijeteta i najdubljih osjećaja, ma koliko to nekima smetalo”, piše u priopćenju Ministarstvo branitelja.

O reakcijama se oglasio i N1

N1 se u utorak oglasio na reakcije na kolumnu Borisa Dežulovića.

“Reakcije na autorski tekst Borisa Dežulovića u kolumni objavljenoj na internetskom portalu N1 info nemamo namjeru komentirati, a time polemizirati s stranačkim priopćenjima, pozivima na cenzuru ili javnu osudu. N1 ne cenzurira autorske kolumne, a u njoj stoji jasna napomena: „stavovi izneseni u kolumnama i komentarima su osobni stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije N1info”, piše u izjavi N1.

Autor:Dnevno.hr
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.