fbpx
screenshoot

PREDSJEDNIK ČETNIČKOG DINARSKOG POKRETA: ‘Podržali smo kninskog gradonačelnika, njegovi ljudi su naši članovi’

Autor: S.V.

Predsjednika četničkog svjetskog pokreta Stevu Kotaraša šira je javnost upoznala putem video zapisa s proslave Dana Dinarske četnicke divizije u Düsseldorfu. Kotaraš je tada u svom govoru obznanio da mora doći u Knin „jer su u Kninu jako vatreni, mladi četnici koji jedva čekaju njegov dolazak i uspostavu četničke organizacije”.

Na više govora u kojima se Stevo Kotaraš doticao tog grada, referirao se i Braniteljski portal iz Knina koji ga je, objavljivanjem njegovih govora punih ratnih pokliča, pratio „u stopu”. Novinari ovog portala jednako su se tako referirali na kninskog gradonačelnika koji je jednom prigodom izjavio „nismo ni četnici, ni partizani, ni ustaše – MI SMO LJUDI, a ovih spomenutih nema već 70-tak-godina i tako će ostati”, upozorivši ga na video zapise sa četničkih skupova, kao i na izvještaj SOA-e da u Hrvatskoj rastu aktivnosti četničkih pokreta.

Upravo na to reagirao je predsjednik Dinarske četnicke divizije koji je putem Facebooka Braniteljskom portalu pokušao dati do znanja o „bliskosti” njega i kninskog gradonačelnika Marka Jelića:

„Po njima, sadašnji gradonačelnik Knina, Marko Jelić, nije svjestan da Dinarski četnički pokret i ja lično imamo veze sa njegovim izabirom za gradonačelnika Knina. Šta bi tek rekli kad bi saznali da su glavni ljudi oko gradonačelnika naši članovi. Teško njima, izgubiše ustaše iz HDZ-a Knin prvi put od rata. Bila bi sramota da Dinarski četnički pokret nije podržao Marka Jelića, ipak su Jelići prve komšije Kotarašima. Ne znaju šta im se tek sprema. Nećemo im reći, neka sami nagađaju. Dobri su u tome. Džaba proslave zločinačke “Oluje”, džaba sve, Knin je pun četnika. Pokrepat će od muke “branitelji”, stoji u objavi Steve Kotaraša.

 
Autor:S.V.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.