fbpx
Patrik Macek/PIXSELL

MARAS U SABORU: ‘Pravi problemi našeg društva nisu je li netko imao špicaste ili oble cipele, to se rješava na mjestima gdje se rješava’

Autor: dnevno.hr

Saborski zastupnik SDP-a Gordan Maras smatra da afera oko fotomontaže ministra Tolušića u drugi plan baca nervozu HDZ-a, propali posao s avionima i činjenicu da ljudi masovno odlaze iz Hrvatske. Komentirajući predstojeće predsjedničke izbore istaknuo je da je po njemu najbolji kandidat Zoran Milanović.

“Ako je postojala informacija, da je SOA provjeravala fotografije ministra Tomislava Tolušića zar vam nije logično da se netko nije obratio državnom odvjetniku, a ne da on odgovara medijima da nije čuo za to. Davno je DORH trebao reagirati, a ne da tjednik to objavi pa da se javnost time bavi” istaknuo je Maras.

“A mi se sada bavimo tko je kakve cipele imao” Nije htio komentirati detalje oko fotomontaže ministra Tolušića. “Pravi problemi našeg društva nisu je li netko imao špicaste ili oble cipele, to se rješava na mjestima gdje se rješava. Jeste čuli od DORH-a i policije da imaju sumnje na neko kazneno djelo? Ja nisam čuo, samo sam čuo da se stvorila afera”, kazao je Maras.


Ne zna kada će na dnevni red doći interpelacija SDP-a o povjerenju ministru Krstičeviću. “Mi ćemo u interpelaciji pokazati da ministar Damir Krstičević nije u stanju obnašati tu dužnost, govori napamet, reagira emocionalno, funkcija ministra je da odrađuje posao, dobro je imati emociju, ali kao odrasla osoba mora preuzimati odgovornost”

Komentirao je i povratak Ive Josipovića u SDP. “Kada sam čuo da se gasi njegova stranka rekao sam da su im širom otvorena vrata u SDP-u.” Kaže da njegova stranka ništa nije nudila Josipoviću jer tako ne funkcionira i da za to novinari moraju otići u stranku MIlana Bandića i HDZ.

Maras ne vidi boljeg predsjedničkog kandidata od Zorana Milanovića. Smatra da je jedini koji može pobijediti aktualnu predsjednicu Kolindu Grabar-Kitarović za koju kaže da “nakon četiri godine iza njezine politike nije ostalo ništa unatoč pompoznim najavama o najbogatijoj zemlji na svijetu”, piše N1.

Autor:dnevno.hr
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.