fbpx
+ AAA -

KELEMINEC PUŠTEN: ‘Neće me zaustaviti, odat ću počast Ocu Domovine sutra u 11 sati!’

Autor: D.Boroš

Rankova policija jučer je ukinula autobusnu liniju prema Šetinama, a onda su nas lovili po cijelom gradu, dok su u isto vrijeme čuvali takozvane antifašiste koji nisu imali prijavljen skup ni ovog vikenda na Trgu bana Jelačića ni prošli vikend kada su provocirali branitelje invalide u Savskoj, kazao nam je Keleminec odmah nakon izlaska iz pritvora u kojem je proveo noć.

Nakon 24 sata jučer uhićeni predsjednik Autohtone Hrvatske stranke prava Dražen Keleminec nešto prije 11 sati pušten je na slobodu. Nakon što ga je kratko saslušala, sutkinja Prekršajnog suda kazala mu je kako će odgovarati zbog toga što nije prijavio prosvjedni skup na grobu dr. Ante Starčevića u zagrebačkim Šestinama.

– Ne znam od kada se odavanje počasti hrvatskim velikanima kakav je Otac Domovine mora prijaviti policiji, zapitao se Keleminec u telefonskom razgovoru kojeg smo vodili odmah nakon njegovog puštanja iz pritvora.

– Nad našim članovima koji su išli odati počast pokojniku jučer se provodila teška represija. Jedni su uhićeni, drugima je zabranjen dolazak, treće je policija pratila cijeli dan. U isto vrijeme takozvanim antifašistima koji su dva vikenda za redom provocirali incidente – prvo u Savskoj ispred šatora u kojem su najteži invalidi Domovinskog rata a jučer i na glavnom zagrebačkom trgu, Ostojićeva policija je tolerirala sve, pa čak i činjenicu da oba njihova skupa nisu bila prijavljena. Njih nitko nije uhitio, štoviše njih je policija čuvala, valjda od ‘bijesa’ hrvatskih građana, izjavio nam je Keleminec koji je pojasnio kako je tekao jučerašnji dan.


>>>>REPRESIJA ORGANA VLASTI: Policija sabotirala pravaše dok su antifašisti i slobodno prosvjedovali na Trgu – unatoč negodovanju ljudi od kojih ih štiti kordon policije!

– Budući je policija u suglasnosti sa zagrebačkim ZET-om jednostavno ukinula autobusnu liniju prema Šestinama, krenuo je lov na naše članove po cijelom gradu. Oko našeg sjedišta u Ilici bilo je mnogo specijalaca kao da je rat. Mi smo morali osobnim automobilima prvo otići na Mirogoj po vijenac, a onda su nas sačekali na putu prema Šestinama kod restorana Okrugljak. Čim su nas zaustavili meni su priopćili da sam uhićen, ali nitko mi nije znao reći razlog. Uhićena su i četvorica kolega koji su srećom pušteni jučer poslijepodne dok sam ja zadržan cijelu noć. Prije podne su me izveli pred sutkinju Prekršajnog suda koja me izvjestila da ću odgovarati zbog toga što nisam prijavio skup na groblju u Šestinama. Pozvala me na ročište u četvrtak (koje će biti otvoreno za javnost) i nakon samo pet minuta pustila me na slobodu, objašnjava Keleminec

>>>>Pogledajte kako je izgledalo legitimiranje članova A-HSP-a koji su se okupili na grobu dr. Ante Starčevića (FOTO)

Iako je noć proveo u pritvoru na zagrebačkim Oranicama, šef pravaša ne odustaje: “Neće me spriječiti ni zastrašiti. Odat’ ćemo počast Ocu Domovine sutra u 11 sati nakon čega ćemo održati i tiskovnu konferenciju u Šestinama na kojima ću detaljno ispričati sve što se događalo oko našeg oblježavanja obljetnice smrti dr.Ante Starčevića, poručio je predsjednik A HSP-a.

>>>>Pravaši došli podržati branitelje nakon neuspjelog postrojavanja (FOTO/VIDEO)

 
Autor:D.Boroš
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.