
MESIĆ I KOLENAC OBIŠLI PETRINJU: Donijeli humanitarnu pomoć iz Beča
U Luku Ploče jučer je doplovio brod s dijelovima konstrukcije za Pelješki most, javlja Večernji list.
Ovo je već treća ‘pošiljka’ koja stiže iz Kine, a do sada je stiglo 15 dijelova budućeg mosta.
Prema podacima koje su dale Hrvatske ceste, težina pristiglih segmenata Pelješkoj mosta teži ukupno 4.300 tona. Podsjetimo, prije mjesec dana na odredište stigla je nešto manja isporuka koja je težila 3.840 tona.
Kako javlja Večernji, dosad su iz Kine stigla 52 od ukupno 165 segmenata rasponske čelične konstrukcije, a preostale su još dvije isporuke koje su planirane za početak 2021. godine.
Ima i jedna zanimljivost vezana za aktualnu pošiljku. Ona je stigla brodom AL Shanghai s 26 članova posade, a kako piše portal ploce.com, na brodu su kapetan, prvi časnik palube te upravitelj stroja Hrvati.
MESIĆ I KOLENAC OBIŠLI PETRINJU: Donijeli humanitarnu pomoć iz Beča
GRADONAČELNICI SISKA STIGAO ODGOVOR: HDZ-ovac joj spočitnuo da od prvog dana ‘pokušava izazvati kaos na terenu’
UNATOČ TEŠKIM VREMENSKIM UVJETIMA VOJSKA I DALJE POMAŽE: ‘Kada vidite lica ljudi kojima dovezete kontejnere, to je nešto što nas puni snagom’
UPOZORENJE DAVORKA VIDOVIĆA: ‘Ne promijeni li se ta svinjarija bit će to kraj života u Sisku i na Baniji’