Foto: Screenshot

Hrvat se oporavio, otpušten je s intenzivne: ‘Obitelj može očekivati odštetu’

Autor: I.G.

Pacijent iz Hrvatske, koji je bio u teškom stanju nakon stravične autobusne nesreće u Miranu, napreduje u svojoj rehabilitaciji. Ravnateljica bolnice dell’Angelo, Chiara Berti, izjavila je za HRT da se pacijent preselio iz jedinice intenzivne njege na odjel Opće kirurgije te da je njegovo opće stanje dobro.

“Nekoliko dana od tragedije pokušavaju shvatiti što im se dogodilo i što su preživjeli i moramo im dati vremena. Velika je podrška među pacijentima. Bili smo i sa obiteljima iz Hrvatske. Oni su u teškom stanju, a zahvaljujem se i hrvatskoj konzulici s kojom smo imali sjajnu suradnju od početka”, rekao je Moreno de Rossi, primarijus psihijatrije bolnice dell’Angelo.


Tragedija koja je prekinula pravu ljubav: Tek su se vjenčali i začeli dijete, a on je sada ostao sam

‘Obitelji žrtava mogu očekivati odštetu’

Nesreća se dogodila kada je autobus sletio s nadvožnjaka, pri čemu je poginula 21 osoba. Među žrtvama su bili državljani Hrvatske, Ukrajine, Njemačke, Portugala i Rumunjske.

Talijanski odvjetnik specijaliziran za prometne nesreće novinaru HRT-a je rekao da bi obitelji žrtava kao i ozlijeđeni mogli očekivati odštetu i do ukupno 35 milijuna eura.

Dan žalosti na Plitvičkim Jezerima

U nesreći je poginulo i petero ukrajinskih izbjeglica koji su živjeli u Korenici. Zbog toga je danas u općini Plitvička Jezera proglašen dan žalosti, zastave su spuštene na pola koplja. Riječ je o troje odraslih i dvoje djece koja su pohađala koreničku osnovnu školu.

Foto: Screenshot/Facebook

“Dan žalosti obilježit će se isticanjem crne zastave i spuštanjem zastave na pola koplja na zgradi Općine Plitvička Jezera i drugim javnim zgradama na području općine Plitvička Jezera. Tijekom dana žalosti neće se održavati programi i događaji sa zabavnim obilježjima. Pozivaju se pravne i fizičke osobe koje obavljaju ugostiteljsku djelatnost da sadržaje u okviru svojeg poslovanja obavljaju primjereno Danu žalosti. Suosjećamo s obitelji i prijateljima smrtno stradalih osoba te ovim putem izražavamo iskrenu sućut”, stoji u objavi Općine Plitvičkih Jezera.




Autor:I.G.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.