Foto: Ilustracija: Danijel Soldo / CROPIX

Beograđani zapeli na granici: ‘Hrvatski policajac nam je rekao da to nije doživio 20 godina’

Autor: Dnevno.hr

Beograđanka Loreda Postić, jedva je čekala krenuti na vikend putovanje po Hrvatskoj, Sloveniji i Italiji. Ona i još 70 njenih sugrađana trebali su obići Ljubljanu, Bled, Trst, Umag… No, dalje od graničnog prijelaza Batrovci-Bajakovo nisu došli.

Krenuli su, priča ona za Nova.rs, po planu, oko 23 sata. Oko ponoći stigli su na granični prijelaz, a kad su vozač i voditelj putovanja otišli prijaviti grupu, počela je agonija. Nakon 40 minuta vratili su se s policijom.


KAKO JE OVO MOGUĆE? Stigla bizarna priča iz HŽ-a, putnica je izvan sebe: A onda je stigao i neobičan odgovor prijevoznika

“Saznali smo da vozač nije platio neku kaznu, a spominjali su prekršajnog suca i izvršitelja. Ispostavilo se da je imao zabranu napuštanja zemlje. Zapovjednik policije je rekao da 20 godina nije doživio situaciju da cijeli autobus bude blokiran zbog jednog vozača“, govori Postić.

Noćenje na benzinskoj postaji

Kad je postalo jasno da od putovanja neće biti ništa, policija ih je sprovela do najbliže benzinske postaje. Cijelu noć su pokušavali naći zamjenskog vozača i autobus kojim bi nastavili putovanje. Trebalo je ispuniti i nove putne naloge… Agonija je samo nastavljena.

Foto: Dragan Matic / Cropix, Ilustracija

“Od pola jedan u noći do pola devet ujutro svi smo bili na benzinskoj pumpi. Kad je riješen problem s vozačem, jer su poslali zamjenu, nastao je novi. Autobus kojim smo došli iz Beograda nije mogao upaliti, pa su i to rješavali. Bio je očito neispravan. Vozač inače nije htio ni ugasiti autobus pod izgovorom da bi putnicima bilo hladno. A zapravo, ako ga ugasi, ne bi ga mogao normalno upaliti”, ispričala je putnica.

Taksijem se vratili kući

Nekako su i to riješili, no dvadesetak putnika se htjelo vratiti kući. Svatko se snalazio kako je znao. Po dio putnika došle su obitelji. Drugi, poput Lorede, uzeli su taksi. Kasnije su ga platili koliko i cijelo putovanje, oko 100 eura.

POŽELJELI TEŠKU EGZOTIKU, DOBILI ŠAMARČINU REALNOSTI! Evo koliko doista košta ljetovanje na dalekim destinacijama: Agentica nam otkrila gdje putnici griješe




“Poslala sam na adresu turističke agencije prigovor, odnosno reklamaciju. Oni imaju rok od 15 dana da odgovore. Prethodno sam kontaktirala turističkog inspektora, koji mi je rekao da su već imali dvadesetak sličnih poziva i da su pokrenuli izvanredni inspekcijski nadzor”, zaključila je Loreda Postić.

O ovom se slučaju zasad nisu oglasili ni iz turističke agencije, ni iz turističke inspekcije.




Autor:Dnevno.hr
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.