fbpx

WOW gubi na popularnosti

Autor: I.J.

Iz Blizzarda objašnjavaju da broj igrača pada zbog toga što su sada već dovoljno uvježbani i upoznati s igricom da novi sadržaji ne predstavljaju toliko veliki problem za prijeći.

Pozivajući se na proizvođača Activision Blizzard, jedna od najpopularnijih igra World of Warcraft, gubi svoje pretplatnike, piše Telegraph. Već drugi kvartal zaredom broj pretplatnika na zaraznu igru bilježi negativan trend. Iako još uvijek ima oko 11 milijuna poklonika diljem svijeta, oko milijun njih je prestalo igrati u posljednjih devet mjeseci.

Iz Blizzarda objašnjavaju da broj igrača pada zbog toga što su sada već dovoljno uvježbani i upoznati s igricom da novi sadržaji ne predstavljaju toliko veliki problem za prijeći. Kao posljedica toga događa se da igrači jednostavno sve manje vremena provode igrajući.

Ipak, rješenje vide u novim dodacima koji bi trebao ponovno vratiti igrače u zajednicu. Prošli mjesec je došlo do promjena u pristupu, pa je Blizzard ponudio besplatan sadržaj igre do dvadesete razine. Ranije su igrači imali samo pokusni period od 14 dana, a objavljen je i novi dodatak ‘Rage of the Firelands’, s novim zadacima.


VIDEO: WoW mami nove igrače

Autor:I.J.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.