JUGU PRVA UTAKMICA DOIGRAVANJA Dubrovčanima ostala prednost domaćeg bazena

Autor: Tea Šojat

Jug je poveo s 1:0 u pobjedama u finalnom nizu doigravanja za hrvatskog vaterpolskog prvaka, iako ga do početne pobjede nije dovelo vodstvo od pet pogodaka razlike (7:2 u 12. minuti) nego rulet peteraca u kojemu su Dubrovčani bili uspješniji. Zapravo, domaći su vaterpolisti zabili svih pet peteraca (Garciji je u posljednjoj seriji pokušao obraniti Jurlina), dok je kod Mladosti odmah na startu Bukić dopustio da mu Popadić obrani udarac i to je i presudilo pobjednika.

Na kraju je Jug, više sretno nego spretno, pobijedio s 18:16 (13:13) i obranio prednost domaćeg bazena.

‘Pokazali smo da nismo samo prodavali priče’ A za to što su Zagrepčani zamalo došli do pobjede najzaslužniji su bili Amerikanac Bowen (tri lijepa pogotka) i Rus Harkov koji je držao žapce u igri na početku kad im nije išlo. A hrabrim izdanjem pridružili su im se i ovi mlađi, predvođeni Lazićem i Dašićem. – Pokazali smo karakter. Vratili smo se nakon pet pogodaka zaostatka, iako smo rano ostali bez dva ključna igrača Ćuka i Radua. Potrošili smo se tjelesno i mentalno za povratak. Na kraju je Jug bio čvršći i zasluženo pobijedio – kazao je trener Mladosti Zoran Bajić.

MLADOST OSVOJILA JADRANSKU LIGU! Nakon furiozne treće četvrtine Mladost nije dala šansu Jugu AO za povratak.