ŽESTOKI BRAZIL IZBORIO HRVATSKU! Kakva lekcija nogometa, ovo će baš biti veliki izazov za Vatrene

Autor: Dnevno GIŠ

Druga utakmica dana osmine finala nije donijela skoro nikakva uzbuđenja što se tiče krajnjeg rezultata koji je bio ugodnih i lakih 4:1 za našeg suparnika u četvrtfinalu Brazil.

Carioce su ušle u punom angažmanu u utakmicu i već u sedmoj minuti Raphina s lijeve strane radi pomuntnju među suparnicima, šalje niski centaršut koji završava kod Viniciusa za 1:0 Brazila.

U 13. minuti već je 2:0 za Brazil, nakon što je Neymar iskoristio jedanaesterac za svoju reprezentaciju. Brazil tu nije stao i 29. minuti Carioce odigravaju odličnu kombinaciju i Richarlison zabija za 3:0, da bi do poluvremena Brazilci riješili utakmicu zabivši i za 4:0 golom Paquete.

Čekanje kraja

Drugo poluvrijeme je očekivano bilo puno slabije, Brazil je skinuo nogu s gasa, što je rezultiralo počasnim golom za Južnu Koreju u 76. minuti utakmice.

Brazil je u ovoj utakmici pokazao svu svoju raskoš talenta i sada čekamo utakmicu četvrtfinala SP-a Brazil – Hrvatska u petak 9. prosinca od 16 sati.

4:1

Brazil: Alisom – Marqinos, Silva, Militao – Paqueta, Casemiro, Danilo – Raphina, Neymar, Vinicius – Richarlison

Južna Koreja: Kim Seung-gyu – Kim Moon-hwan, Kim Min-jae, Kim Young-gwon, Kim Jin-su – Hwang In-Beom, Jung, Hwang Hee-Chan, Lee Jae-Sung, Son – Cho

____________________________________________________________________________________________

90′ + 5 Kraj utakmice. Brazil je sve odradio u prvom poluvremenu i sada ide na Hrvatsku u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

89′ Udarac Alvesa ali u blok Koreje

85′ Koreja nešto pokušava dok su Brazilci popustili u tempu

76′ Goooollll!!! Južna Koreja, udarac Paik Sung-hoa s 20-ak metara, Nakon ubačaja l opta se odbila do Sung-hoa koji odlično puca i uz mali odbijanac završava iza Alisona

68′ Južna Koreja je imala veliku šansu, jedan centaršut s lijeve strane došao je do Kima koji puca, ali Alison opet brani iza toga suđeno je zaleđe

62′ Brazil pušta Južnu Koreju u napada i onda bljesne kontra, ali Raphina je pogodio ravno u Kima, korner iz kojeg se nije dogodilo ništa

60′ Očekivano tempo utakmice je malo pao, ali pitanje o pobjedniku je već odavno odlučen

56′ Slobodan udarac za Brazil oko 25 metara od gola, udarac pored gola

54′ Raphina je napravio pomutnju opet među obranom Južne Koreje, pucao je nisko ali golman jedva brani

50′ Korea je nešto aktivnija, ali Brazil vodi 4:0 i nema potrebe se previše trošiti

47′ Greška u obrani Brazila, lopta dolazi do Sona koji puca, ali Alison opet brani, nakon dva kornera Južna Koreja nije ništa napravila

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ + 5 Kraj prvog poluvremena u kojem je postojala zapravo samo jedna reprezentacija Brazil, a više od riječi govori rezultat

48′ Richarlison se probio desnom stranom ispred Kima, koji jedva brani nogom prizemni udarac

46′ Opet Brazil, no centaršut je malo previsok za napadače Carioca

45′ Opet kombinacija Brazila kojom je Paqueta izbio sam pred golmana, koji ovaj put ipak brani udarac

36′ Gooooollllll Brazillll!!! Vinicius dodaje Paqueti koji plasira s 10 metara za 4:0

34′ Brazil ponovno u napadu, puca Casemiro, ali pored gola

32′ Evo ponovno malo Koreanaca, Hwang se probio do Alisona, ali ga nije uspio savladati

29′ Gooooolllll Brazilll!! Bila je to brazilska poezija, Richarlison je primirio jednu loptu tehniciranjem na glavi, odigrao dupli pas s Casemirom i lagano zabio za 3:0

25′ Korner za Južnu Koreju, nakon kojeg lopta dolazi na udarac Hee-Chanu, ali bilo je to jako optimistično s 30-ak metara zabiti Alisonu

21′ Utakmica se malo smirila nakon brzog vodstva Brazila

17′ Prijeti sada i Južna Koreja, ali odlično brani Alison, korner za Koreance koji je izveden bez učinka

13′ Goooollll Neymar! 2:0 Brazil. Neymar je lagano krenuo izvesti penal, napravio par koraka odvagnuo Kima na golu i plasirao u desni kut.

11′ Penal za Brazil

6′ Gooooollll Brazil Vinicius. Raphina se probio lijevom stranom i poslao nisku loptu koja je nakon promašaja Neymara završila kod Vinciusa koji zabija za 1:0 Brazila

5′ Utakmica u prvih pet minuta bez nekih bitnih događanja, ali stadion je kao da se igra u Brazilu

1′ Počela je utakmica

Utakmica Brazila i Južne Koreje koja se igra od 20 sati dat će nam odgovor tko će biti protivnik hrvatskoj u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Katru.

Brazil je bio dominantan u skupini s dvije pobjede, a zadnju utakmicu protiv Kameruna je odigrao s rezervnom postavom i izgubio. Ipak to nije bio poraz od nikakve važnosti pošto su prolaz osigurali u prva dva nastupa. Imali su Brazilci probleme s Neymarom, a napadač Arsenala Jesus je morao kući zbog ozljede.

S druge strane Južna Koreja je mislila da je ispala s SP-a, ali na kraju su se u čudesnom završetku njihove skupine plasirali u osminu finala i došli na megdan Brazilu.

Autor:Dnevno GIŠ