ZAVRŠENI SU PRVI DVOBOJI ZAVRŠNICE EUROPSKE LIGE: Inter lako s Ludogorecom, Manchester slab

Autor: J.V.H.

Završeni su prvi dvoboji završnice Europske lige.

Inter je protiv Ludogoreca nastupio bez našeg Marcela Brozovića  a za 2:0 pobjedu bili su dovoljni Belgijanac Romale Lukaku i novopridošlo pojačanje iz Tottenhama, Danac Christian Ericsen.

Prvi pogodak postignut je tek u 71. minutu kada je su igrači Intera sjajno proigrali Ericsena. Ovaj je primio loptu koju mu je proigrao Lukaku, i sa sredine šesnaesterca pogodio u donji golmanov desni kut.

U sudačkoj nadoknadi Lukaku pogađa s bijele točke za sigurnih 2:0 prije uzvrata u Milanu.

Manchester United je odigrao mršavih 1:1 kod Bruggea u Belgiji. Poveli su domaćini pogotkom nigerijskog napadača Emmanuela Dennisa u 15. minuti na asistenciju golmana Simona Mignoleta, koji je  svog napadača sjajnim ispucavanjem doveo u situaciju da se između dva neodlučna obrambena igrača izbori za poziciju i lobom matira Sergia Romera.

Belgijska obrana uzvraća neodlučnošću u 36. minuti kada datu situaciju solo prodorom koristi Martial za postavljanje konačnog rezultata Club Brugge – Manchester United 1:1.