
‘IVAN RAKITIĆ NEMA NIŠTA HRVATSKO’! ‘Njegova supruga očito je odradila dobar posao’
Otkako je prešao iz Dinama u Southampton, nije trebalo proći puno vremena da se Mislav Oršić nađe u situaciji u kojoj se traži novi najbolji izlaz za njegovu karijeru. U momčadi koja se bori za ostanak u engleskom Premiershipu se za Oršića ništa nije pomaknulo u ljepšem smjeru niti nakon promjene trenera, otkako je Španjolac Ruben Selles naslijedio smijenjenog Velšanina Nathana Jonesa, a dvojbe oko njegovog statusa traju i u danima dok je s hrvatskom reprezentacijom.
Iako je u Southamptonu u drugom planu, Oršić je dobio poziv Zlatka Dalića za okupljanje za utakmice protiv Walesa i Turske na početku kvalifikacija za Euro 2024. u Njemačkoj, a uoči povratka u klub, nastavljaju se upitnici koji se vrte oko donedavnog dinamovca. U Englesku je došao kao zvučno ovozimsko pojačanje, no sve je sada sasvim drugačije.
Čuđenje zbog takve Oršićeve situacije traje, a uoči nastavka prvenstva, o teškoj borbi 30-godišnjeg hrvatskog reprezentativca pričao je engleski novinar Ryan Taylor, koji se o tome izjasnio govoreći za stranicu GiveMeSport. Taylor je izrazio stav da se radi o teškoj situaciji u koju je donedavni dinamovac bio gurnut, sa spojem koji očito nije idealan.
“Zapanjujuća je Oršićeva situacija, dobar je igrač, ali mislim da nije bilo pravo vrijeme da se takvog igrača dovodi u siječnju dok je momčad u teškoj borbi. Oršiću treba serija utakmica kako bi pokazao što zna, a Southampton je sada u situaciji da nema vremena u kojem bi takvom igraču dao šansu za niz utakmica kakav mu je potreban”, smatra engleski novinar.
Rješenje za Oršića se traži, a podsjetimo, prošlog tjedna se ponovno spomenuo njegov mogući povratak u Dinamo, s mogućnošću da Southampton ne bi morao platiti ratu od tri milijuna eura za transfer ako se Oršić vrati među zagrebačke Plave.
U takvoj varijanti, koju su spomenule Sportske novosti, Dinamo bi dobio natrag Oršića, Southampton bi ostao bez obveze plaćanja nove rate od tri milijuna eura, a zagrebačkim Plavima ostala bi ranija tri milijuna eura koje je engleski klub već uplatio za dovođenje 30-godišnjeg Vatrenog.
Kako se za Oršića u Engleskoj ništa ne mijenja u boljem smjeru, ta opcija mogla bi upaliti, a bila bi važna ne samo zbog oživljavanja njegove klupske karijere, već i zbog reprezentacije.
Poznat je stav Zlatka Dalića da igrači bez klupske minutaže nemaju mjesto među Vatrenima, što Oršiću ugrožava nastavak reprezentativne godine, uključujući završni turnir europske Lige nacija u lipnju u Nizozemskoj.
Podsjetimo, Oršić je do sada u Engleskoj odigrao samo šest minuta u Premiershipu, u završnici utakmice protiv Aston Ville u kojoj je njegova momčad izgubila s 1:0 još 21. siječnja, nedugo nakon što je došao u Southampton. Ima i po dva nastupa u FA kupu i Liga kupu, a sve skupa, to je puno manje nego se očekivalo s obzirom na najave da u novi klub dolazi kao veliko pojačanje.
Posljednji Oršićev trenutak s puno veselja na terenu dogodio se u utakmici za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Katru, s njegovim odlučujućim golom u dolasku do 2:1 protiv Maroka.
Sve što se dogodilo u međuvremenu imalo je negativan utjecaj i na njegovu cijenu na nogometnom tržištu, s trenutnom procjenom vrijednosti od sedam milijuna eura, po podatku Transfermarkta, što je još jedan pokazatelj problema koji traje.
‘IVAN RAKITIĆ NEMA NIŠTA HRVATSKO’! ‘Njegova supruga očito je odradila dobar posao’
BIVŠI TRENER HAJDUKA, ZA KORMILOM HRVATSKE! Nakon dvije godine pauze, dobio veliku priliku
NIZOZEMSKA JE OBJAVILA POPIS ZA SUSRET S HRVATSKOM: Evo s kojim sastavom idu srušiti Vatrene
(VIDEO) DJEVOJČICA SE BACILA MODRIĆU U ZAGRLJAJ! Čuvat će ovu uspomenu od Luke do kraja života