ZAGRIJAVANJE ZA ŠPANJOLSKU: Dinamo obavio posao, neki se i odmorili

Dinamo je s 2:0 protiv Lokomotive opravdao ulogu favorita u gradskom dvoboju u 28. kolu hrvatskog prvenstva. Utakmica u Kranjčevićevoj donijela je pobjedu vodeće momčadi prvenstva protiv suparnika s dna ljestvice uz po jedan gol u svakom poluvremenu.

U 30. minuti zabio je Joško Gvardiol, a u 70. je završni rezultat postavio Iyayi Atiemwen.

Petković izvan sastava, momčad kombinirana

Krznar je četiri dana prije uzvratne utakmice protiv Villarreaala u četvrtfinalu Europske lige ‘ispremiješao’ Dinamov sastav na početku susreta. Bruno Petković nije bio među kandidatima za nastup, a među onima koji su krenuli na klupi bio je i Mislav Oršić.

Oršić je dobio posljednjih nešto više od pola sata i asistirao je Atiemwenu za drugi gol na utakmici.

Dinamo u prednosti pred Osijekom

Dinamo s nova tri boda u 1. HNL sada ima dva boda više od drugoplasiranog Osijeka u borbi za prvo mjesto. Krznarova momčad je i s utakmicom manje od Osječana.

Lokomotiva je ostala posljednja, s četiri boda zaostatka za Istrom 1961 i Varaždinom.