ZADAR IZGUBIO OD MORNARA: Crnogorska turneja nije dobro počela

Autor: GIŠ

Zadar je danas doživio i deseti poraz u ABA ligi kada ih je danas na gostovanju u Baru svladao Mornar sa 77:71.

U izjednačenoj utakmici Zadar je dobio prvo poluvrijeme s tri koša prednosti 41:38, ali u trećoj četvrtini Mornar je napravio preokret i zaostatak od tri poena pretvorio u prednost od 10 poena razlike za zadnjih deset minuta. Ipak Zadar je u 35. minuti došao na samo dva koša zaostatka, ali su domaći s dvije trice Dereka Needhama u sljedećoj minuti opet otišli na +8 i tu su prednost zadržali do kraja dvoboja.

Needham je s 20 koševa i sedam asistencija bio najbolji pojedinac Mornara i utakmice, dok su se kod Zadra najviše istaknuli Chinanu Onuaku sa 17 poena i sedam skokova, Justin Carter s 14 i Kodi Justice s 13 koševa.

Mornar je na vrhu ljestvice s 15 pobjeda u 19 nastupa, druga je Igokea, a Zadar je na 12. mjestu na tablici.

Za dva dana, u subotu, Zadar će gostovati u Podgorici kod Budućnosti.