(VIDEO) SPEKTAKL U IZVEDBI HRVATSKE: ‘Vidi se da se mašina pali’

Autor: Ivor Krapac

Hrvatska je uvjerljivom pobjedom nad Bahreinom dobila puno samopouzdanja uoči nastavka puta na Svjetskom prvenstvu za rukometaše u Egiptu, a dobila je i povratnika Igora Karačića koji je dugo pauzirao zbog ozljede.

Karačić dugo nije imao pravi izazov na terenu, to će stići kako ovaj turnir ide dalje, a poslije 28:18 protiv Bahreinaca opisao je kako je njemu to izgledalo.

‘Ovo mi je nakon dva i pol mjeseca prvi rukometni trening, što se kaže, bilo je OK, vidi se da sam još pod ručnom, ali bit će to dobro kada dođu važne utakmice’, rekao je Karačić, a donosi Hrvatski rukometni savez.

Poslije pobjede, hrvatski povratnik u sastav pohvalio je obranu i golmanski dvojac ŠegoPešić, a istaknuo je da je napad povremeno ‘kašljucao’, no vjeruje da će i to doći na svoje.

‘Vidi se da se mašina pali, idemo dalje’, opisao je Karačić.

Kako je to izgledalo s njim na terenu, pokazala je prekrasna asistencija bez gledanja koju je u prvom poluvremenu udijelio Marinu Mariću.

Taj spektakl u spoju Karačić – Marić pogledajte ovdje.

Pobjedu nad Bahreinom komentirao je i hrvatski kapetan Domagoj Duvnjak, koji se tijekom drugog poluvremena stigao i odmoriti.

‘Mislim da smo pokazali da naša obrana 6-0 može funkcionirati jako dobro. Marin je bio fenomenalan na golu i na kraju smo lagano pobijedili’, veli Duvnjak.

‘Tajna je u tome da smo igrali od prve do 60. minute onako kako mi znamo. Bilo je i grešaka, ali imam osjećaj da smo sve bolji i bolji kako turnir odmiče’, dodao je Duvnjak.

‘Mladi su fenomenalni, mi starci pokušavamo pomoći, imamo sjajnu kemiju u ekipi’, zaključio je hrvatski kapetan poslije utakmice koja je dobila prekrasan zaključak.

Za to se pobrinuo Josip Šarac koji je zabio iz ‘cepelina’.