(VIDEO) RAZVESELILA IH GOLČINA: Osijek i Bjelica u derbiju stigli do prvog mjesta

Jedina nedjeljna utakmica u 13. kolu hrvatskog prvenstva donijela je po bod za Rijeku i Osijek. Susret na Rujevici završen je s 1:1, a osim dva gola, bilo je i puno uzbuđenja u situacijama u kojima se mreže nisu tresle.

Oba gola pala su u drugom poluvremenu. Rijeku je u vodstvo doveo Franko Andrijašević (64′), koji je zabio nedugo nakon što je njegova momčad ostala s igračem manje zbog drugog žutog kartona Domagoja Pavičića u 60. minuti.

Osječani su igrača više iskoristili u 83. minuti, kada je Petar Bočkaj krasnim udarcem s oko 25 metara zabio za završnih 1:1.

Nakon ovog rezultata, Osijek je došao do prvog mjesta na ljestvici, sada s bodom više od Dinama i četiri boda prednosti ispred trećeplasirane Gorice. No, momčad Nenada Bjelice ima dvije utakmice više od zagrebačkih Plavih i momčadi iz Velike Gorice.