justarsenal

(VIDEO) KOVAČIĆ TRAGIČAR FINALA FA KUPA! Arsenal spasio sezonu na praznom Wembleyu

Autor: G.I.Š.

Arsenal je osvojio najstarije nogometno natjecanje na svijetu pobijedivši Chelsea sa 2:1 i tako si je uspio spasiti sezonu.

Nogometaši Arsenala su po 14 put dignuli FA kup a Chealseu ostaje žal pošto su u finalu vodili već nakon 5 minuta preko strijelca Christiana Pulišića.

Arsenal koji je bio u inferiornijem položaju uspio je izjednačiti nakon 20 minuta kada je za njih dosuđen kazneni udarac a sa bijele točke siguran je bio  Pierre-Emerick Aubameyang. Do kraja poluvremena Chealse je pokušavao no rezultat se nije promijenio

Napomenimo da je Mateo Kovačić istrčao u stratnoj postavi plavih i u 14 minuti prvog poluvremena dobio je žuti karton nakon jednog dosta bezazlenog starta na centru igrališta.

Utakmica koja je igrana pred praznim tribinama Engleskog hrama nogometa u drugom poluvremenu donijela je podosta uzbuđenja no krenimo redom.

Pierre-Emerick Aubameyang bio je strijelac i drugi put za Arsenal u 67 minuti i činilo se da će se utakmica do kraja otvoriti. No tada na scenu stupa Mateo koji je jednim neopreznim klizečim startom u 73 minuti zaradio drugi žuti tj. crveni karton i ostavio bluese na cjedilu.

Chealse se do kraja pokušavao nametnuti ali Arsenal nije imao problema kontrolirati utakmicu sa igračem više, te su gunnersi nakon 7 minuta nadoknade zasluženo podigli pehar FA Cup-a.

(VIDEO) BRENTFORD I FULLHAM U FINALU DOIGRAVANJA! Traži se zadnji putnik za premiership

Autor:G.I.Š.