(VIDEO) HRVATI U NALETU U TURSKOJ: Lovren standardan i žestok u pobjedi

Autor: Ivor Krapac

Dejan Lovren i njegov Zenit proslavili su osmu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu i izbili su na vrh ljestvice u ruskoj ligi. Zenit je u 13. kolu došao do gostujućih 2:0 protiv Himkija, a hrvatski reprezentativac bio je u obrani momčadi iz St. Peterburga svih 90 minuta.

Strijelci u gostujućoj pobjedi bili su Andrej Mostovoj (18′) i Aleksandr Jerohin (78′).

Lovren je u svojem nastupu bio uobičajeno žestok, a čini se da to ne nailazi na razumijevanje sudaca u ruskom prvenstvu. Njegov klub je na Twitteru izdvojio situaciju iz drugog poluvremena kada je hrvatski reprezentativni stoper nakon što mu je bio dosuđen prekršaj glasno prosvjedovao uz riječi: ‘Nisam ga dotaknuo!

Video pogledajte ovdje.

Zenit sada ima 27 bodova, koliko je prikupio i drugoplasirani Spartak iz Moskve, ali klub iz St. Petersburga ima prednost zbog bolje gol-razlike.

Stjepan Tomas je sve uspješniji na klupi Rizespora, a u novoj pobjedi u turskom prvenstvu svoju je ulogu ponovno imao i Dario Melnjak koji je odigrao cijelu utakmicu u pobjedi nad Kayserisporom s 1:0 u sedmom kolu.

Jedini gol na utakmici zabio je Francuz Loic Remy (33′).

Rizesporu je to bila treća uzastopna pobjeda u ligi. Poslije novog uspjeha nalaze se na petom mjestu s 11 bodova, koliko imaju i četvrtoplasirani Karagumruk i šestoplasirana Kasimpaša.