(VIDEO) DINAMO TORPEDIRAO ASTANU! Pogledajte eurogolčinu i sjajnu asistenciju ‘modrog wonderkida’

Autor: Andrija Kačić Karlin

U nadasve zgodnoj i svrsishodnoj partiji Dinamo je u prvoj utakmici 3. pretkola kvalifikacija za Lige prvaka slavio u gostima protiv kazahstanske Astane s 2-0 (1-0) pogocima Budimira i Olma, pri kraju prvog i drugog poluvremena. Doista, ova pobjeda može biti velika i rezultatski i financijski, kao i za samopouzdanje mlade momčadi trenera Nenada Bjelice.

Taktički baš zrelo odigrao je Dinamo prvih 45 minuta u Astani, najprije fino otupio opasnosti koje je domaćin mogao nanijeti, a potom i dobro zaprijetivši, a od svih tih prijetnji i jednom odlično poentirati.

U 4. minuti Astana je zaista mogla povesti iz jednog slobodnog udarca iskosa, lopta je pogodila vanjski dio vratnice, tukao je Kleinheiser, mađarski nogometaš iz Astane. Vratar Zagorac bio je uvjeren u centaršut, dobro je po Dinamo i prošao taj događaj. Imala je Astana još jednu prigodu u 39. minuti, tukao je slabo Rukavina, a svega par trenutaka kasnije Dinamo je poveo iz izvrsne akcije…

Najprije je Olmo pobjegao Aničiću i pravovremeno odigrao za Budimira na drugoj stativi, odlično podmetnuta noga Dinamovog nogometaša bio je mat potez koji je slomio Astanu.

Domaćin je u nastavku krenuo još otvorenije, imao je dobru zgodu Pedro glavom, ali je i Dinamo prijetio iz dobrih protuudara. Utakmica je dobila na ritmu…

U 55. minuti Gavranović je odlično pronašao Olma i pravo je čudo što je mladi Španjolac propustio. Desetak minuta kasnije i Gavranović se u sjajnoj poziciji nije proslavio, to je morao biti pogodak koji bi zapečatio sudbinu Astane.

No, pet minuta prije kraja Olmo se iskupio za promašaj pola sat ranije. Na asistenciju Gojaka Olmo je bio usredotočen i doslovce je torpedirao brod domaćina.

Bila je to ugodno iznenađujuća partija Dinama i zaslužena velika pobjeda.