(VIDEO) CHELSEA S PREDNOŠĆU U LONDON: Giroudova majstorija i VAR presudili Atleticu

Chelsea je došao do vrijedne prednosti u ogledu s Atletico Madridom u osmini finala Lige prvaka. Londonski klub je na neutralnom terenu u Bukureštu slavio s 1:0, a odluka je pala u završnoj fazi utakmice.

Chelseaju je veselje donio Francuz Olivier Giroud. Iskusni napadač zabio je lijepim ‘škaricama’ u 68. minuti, a taj gol bio je priznat tek nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke s obzirom na to da je prvotno bilo dosuđeno Giroudovo zaleđe. No, pregled je otkrio da je loptu prema Francuzu vratio Atleticov igrač pa je gol ipak priznat.

Giroud je time zabio šesti put u ovosezonskoj Ligi prvaka. Gol pogledajte ovdje.

U pobjedi momčadi Thomasa Tuchela sudjelovao je i Mateo Kovačić, koji je počeo utakmicu i igrao je do 74. minute. Ivo Grbić pratio je utakmicu s klupe Atletica, a Šime Vrsaljko zbog ozljede nije bio u konkurenciji za nastup za momčad Diega Simeonea.

Chelsea će u drugoj utakmici imati prednost s obzirom na to da će biti domaćin. Atletico će se u uzvratu 17. ožujka nadati iznenađenju.