GENOA, ITALY - SEPTEMBER 15: Duvan Zapata of Atalanta (left) and Cristian Zapata of Genoa during the Serie A match between Genoa CFC and Atalanta BC at Stadio Luigi Ferraris on September 15, 2019 in Genoa, Italy. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

(VIDEO) ATALANTA DOLAZI U ZAGREB PO BODOVE: ‘Uzbuđeni smo zbog Lige prvaka, imamo priliku pokazati našu snagu’

Autor: Josip Valjan - Harambašić

Iako nominalno najlakša utakmica koju će Dinamo ove sezone odigrati u Ligi prvaka, susret protiv Atalante, neće biti poput šetnje maksimirskom šumom.

U susretu 3. kola talijanske Seria A, Atalanta je u gostima pobijedila Genovu rezultatom 1 – 2. Ponovno je briljantan bio napadač kluba iz Bergama, Duvan Zapata, koji je u debeloj sudačkoj nadoknadi vremena (95.’) donio Atalanti puni plijen.

Atalanta je povela preko Muriela u 64. minuti, da bi domaćin izjednačio preko Criscita u 91. Pobjedu je momčadi iz Bergama donio spomenuti Zapata u 95. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora. Bio mu je dovoljan samo djelić prostora da iz okreta zakuca loptu od prečke u gol.

Bila je teška utakmica, trebali smo tri boda, nismo odustajali do samog kraja u potrazi za pobjedom. Kada je dosuđen kazneni udarac, činilo se da je gotovo i da će završiti remijem, ali mi smo tražili pobjedu. Bio je to dobar napad, lopta mi je došla i napravio sam sve da zabijem – rekao je Zapata koji je izborio i penal za 1:0.

Zapata se osvrnuo i na Ligu prvaka.

Uzbuđeni smo zbog Lige prvaka, imamo priliku pokazati našu snagu.

Druga je to pobjeda Atalante u tri odigrana susreta talijanskoga nogometnog prvenstva, koja će definitivno podignuti moral momčadi s Apeninskog poluotoka. Više o prvom Dinamovom protivniku u Ligi prvaka pisali smo OVDJE.

Pogledajte golove s utakmice Genoa – Atalanta.

Autor:Josip Valjan - Harambašić