VELIKI PREOKRET: Bivši i sadašnji Vatreni napokon mogu odahnuti!

Nakon slabog početka i samo dva boda u prve četiri ovosezonske utakmice u turskom prvenstvu, novi nastup donio je bolje vijesti za Rizespor, klub u kojem važne uloge ima hrvatski dvojac. Momčad trenera Stjepana Tomasa i beka Vatrenih Darija Melnjaka je u petom kolu u vrlo napetoj utakmici kod kuće slavila s 5:3 protiv Ankaragucua, protiv kojeg je izvela preokret nakon zaostatka od 3:1.

Ankaragucu je u ranoj fazi utakmice golovima Paintsila stigao do 2:0, a prije poluvremena su pala još tri gola. Fernando je smanjio na 2:1, Borven je vratio goste na dva gola prednosti, a Boldrin je u nadoknadi približio Rizespor na 3:2.

U drugom poluvremenu briljirao je Francuz Loic Remy, koji je sa svoja tri gola režirao Rizesporov preokret i prvu ovosezonsku pobjedu u ligi. Francuski napadač je dvaput zabio iz penala, a jednom iz igre.

Melnjak je nakon povratka s okupljanja Vatrenih igrao do 70. minute, a na drugoj strani je u 46. ušao Zvonimir Šarlija, hrvatski stoper u dresu Ankaragucua.

Sevilla je u šestom kolu španjolske Primere doživjela gostujući poraz od Granade. Domaći su slavili s 1:0, a Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Sevillu.

Jedini strijelac bio je Yangel Herrera, koji je donio Granadi pobjedu golom u 82. minuti.