Velika fešta u Zagrebu, Hrvatska nakon 24 godine izborila nastup na Svjetskom prvenstvu

Autor: Dnevno.hr/K.I.

Hrvatska futsal reprezentacija izborila je plasman na Svjetskom prvenstvu koje se u rujnu i listopadu ove godine igra u Uzbekistanu. Nakon 24 godine osigurali su nastup na svjetskoj smotri. U dvije utakmice play-offa Hrvatska je bila od Poljske s ukupnih 5:4.

U prvom susretu play-offa na gostovanju u Koszalinu Hrvatska je pobijedila sa 3:2, dok je uzvrat u KC Dražen Petrović završio 2:2. Dario Marinović u 16. i Franc Jelovčić u 30. minuti zabili su za vodstvo Hrvatske 2:0, ali se Poljska vratila. Piotr Skiepko u 34. i Michal Kubik u 59. bili su strijelci za konačnih 2:2.

Hrvatski igrači futsala do sada su samo jednom sudjelovali na svjetskom prvenstvu i to 2000. u Gvatemali ispavši u drugom krugu natjecanja. Zlato su tada osvojili Španjolci, a Hrvatska je na koncu bila peta.

Naslov brane Portugalci

Marinović je u 16. minuti zabio na asistenciju Antonia Sekulića. Dvije minute kasnije Hrvatska je imala još jednu veliku priliku, ali Jelovčić je pogodio gredu.

Korak bliže svjetskom prvenstvu Hrvatska je napravila u 30. minuti, a ponovo je u jednoj od glavnih uloga bio Marinović koji je prošao svog čuvara i pucao. Kaluza je obranio, a lopta se od Pawela Kaniewskog odbila do Jelovčića koji je lagano zabio za 2:0.

Poljaci su do kraja uspjeli tek izjednačiti, ne i potpuno preokrenuti rezultat i slavlje Hrvatske moglo je započeti. Na SP-u će sudjelovati 24 reprezetacije, a naslov će braniti Portugalci. Ždrijeb skupina na rasporedu je 26. svibnja u Samarkandu.

Velikan rastužio cijelu Hrvatsku, a supruga ga je ostavila iz bizarnog razloga: ‘Bio je presavršen’

Autor:Dnevno.hr/K.I.