Screenshot: Instagram

VELIČANSTVENA DRAMA U ENGLESKOJ: City je pao u očaj, u Liverpoolu se već slavilo, a onda je nogomet pokazao svoje pravo lice

Autor: Andrija Kačić Karlin

Kakav veličanstveni epilog  engleskog nogometnog prvenstva. Kakva drama, kakvo uzbuđenja. Prvak je Manchester City koji je na svom terenu do 76. minute guibio 0-2. Istovremeno Liverpool je dugo držao 1-1 protiv Wolverhamptona. Činilo se da će favorizirani Liverpoolom samo jednim golom doći do naslova. Činilo… Naime, Manchester City je postao prvak.

City je proigrao i u svega nekoliko minuta zabio tri gola, preokrenuo utakmicu na 3-2 i osigurao naslov, neviđenom mentalnom snagom. S dva gola Gundogana  (ušao u 68. minuti) i Rodrija u samo pet minuta okrenuta je izgubljena utakmica, dosegnut naslov koji  je u glavama navijača već bio izgubljen. S druge strane, Liverpool je, čuvši tu vijest,  bio otpuno demoraliziran. Mislio je da je tako blizu, u pet minuta mu se rasplinuo san.  Iako je poveo 3-1  (Mane, Salah, Robertson) protiv Wolvesa to nije  bilo dovoljno.

Na koncu,  prvak je Manchester City s 93 boda, drugi je Liverpool s 92 boda. Ligu prvaka su još izborili trećeplasirani Chelsea sa 72 boda, i četveroplasirani  Tottenham sa 71 bodom. Arsenal sa 69 i Manchester United s 58 bodova će u Europsku ligu.

Zadnje kolo je razriješilo i pitanje posljednjeg putnika u niži rang natjecanja. Watfordu i Norwichu, koji su već ranije ispali, pridružio se i Burnley.

Leeds i Burnley su imali po 35 bodova, no Burnely je uoči zadnjih 90 minuta sezone imao bolju razliku pogodaka. Međutim, Leeds je u zadnjem kolu na gostovanju pobijedio Brentford sa 2-1, dok je Burnley kod kuće istim rezultatom izgubio od Newcastle Uniteda.

Tottenham je gostujućom pobjedom protiv Norwich Cityja sa čak 5-0 potvrdio četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka. Za londonski sastav su zabili Dejan Kuluševski (17, 64), Harry Kane (32) i Son (70, 75).

Chelsea je u zadnjem kolu kod kuće pobijedio Watford sa 2-1, a Mateo Kovačić nije nastupio zbog ozljede gležnja.