VATRENI ZABIO U FRANCUSKOJ: Sveci uvjerljivi u gostima, Bayern teško do pobjede

Autor: HINA/GIŠ

Unatoč pandemiji koronavirus u Europskom ligama igraju se utakmice redovnog kola, iako je u Premier ligi otkazan susret Aston Ville i Evertona dok je u Ligue 1 otkazana utakmica Lorienta i Dijona.

U francuskoj Ligue 1 naš reprezentativac Toma Bašić postigao je treći pogodak za Bordeaux u uvjerljivoj 3-0 (0-0) pobjedi ostvarenoj u 20. kolu francuskog prvenstva na gostovanju kod Nice.

Bivši igrač Hajduka je u 87. minuti pogodio na asistenciju Traorea za konačnih 3-0, nakon što su prije njega strijelci za gostujuću momčad bili Hwang (50) i Baysse (75). Bašić je bio u početnoj postavi, odigrao je cijelu utakmicu, a od 33. minute je igrao opterećen žutim kartonom.

U gostima je slavio i Rennes koji je sa 2-1 svladao Brest golovima Bourigeaud (6) i Grenier (76) iz kaznenog udarca. Domaće je u vodstvo doveo Honorat već u trećoj minuti.

Strasbourg je osvojio sva tri boda pobijedivši Saint-Etienne kao domaćin s 1-0. Jedini strijelac bio je Ajourque u 29. minuti.

Nantes i Lens su odigrali neodlučeno 1-1. Poveli su domaći u 36. minuti, kad je Louza realizirao kazneni udarac. Bod Lensu donio je Kakuta pogotkom u 81. minuti.

Vodeći PSG ima 42 boda, dva više od Lyona koji ima utakmicu manje. Lille je treći s 39 bodova i također s utakmicom manje. U zoni ispadanja su Nimes s 15 bodova, Dijon sa 14 i Lorient sa 12, s time da zadnje dvije momčadi imaju jedan nastup manje.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 19. kola Premier lige Tottenham Hotspur je kao gost svladao Sheffield United sa 3-1 (2-0).

Tottenham je poveo 2-0 u prvom poluvremenu pogocima Auriera (5) i Kanea (40). Nadu domaćima nakratko je vratio McGoldrick (59), no samo tri minute potom Ndombele (62) je vratio gostima dva gola prednosti.
Ovom pobjedom četvrti Tottenham se bodovno izjednačio s trećim Liverpoolom, koji od 17.30 sati igra veliki derbi protiv Manchester Uniteda, oba sastava imaju po 33 boda, odnosno tri manje od vodećeg Manchester Uniteda. Na drugoj poziciji je Leicester City sa 35 bodova.
Sheffield United je ostao na posljednjem mjestu s pet bodova, čak šest manje od pretposljednjeg West Bromwich Albiona.
Nogometaši Bayerna stvorili su četiri boda prednosti pred najbližim pratiteljima pobijedivši u nedjeljnom dvoboju 16. kola njemačke Bundeslige gostujući Freiburg s 2-1 (1-0).

Bavarci su poveli već u 7. minuti kad je njihov prvi topnik Robert Lewandowski pogodio mrežu na asistenciju Thomasa Muellera. No, gosti su unatoč inferiornosti uspjeli izjednačiti u 62. minuti pogotkom Nilsa Petersena koji je nekoliko trenutaka prije ušao u igru.

Bavarce je još jednog kiksa, nakon nedavnog ispadanja u njemačkom Kupu, spasio Thomas Mueller pogotkom u 74. minuti na dodavanje Leroya Sanea.

Bayern je vodeća momčad Bundeslige s 36 bodova, a četiri manje ima drugoplasirani RB Leipzig. Po 29 bodova imaju Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund. Freiburg se nalazi na osmom mjestu s 23 boda.

Autor:HINA/GIŠ