VATRENI NA VRHU LE CHAMPIONNATA: Vida dobar u pobjedi Besiktasa, Turska liga nikad izjednačenija

Autor: HINA/GIŠ

Nogometaši Lillea preuzeli su vrh Francuske Ligue 1. nakon što su u 24. kolu pobijedili u gostima Nantes s 2:0, a za pobjednike naš Vatreni Domagoj Bradarić u igru je ušao u drugom poluvremenu.

Oba gola za Lille dao je Kanađanin Jonathan David u 9. i 83. minuti. Domagoj Bradarić ušao je kod Lillea u igru u 46. minuti.

Sa šestom uzastopnom pobjedom Lille sada ima dva boda više od Lyona. Nantes, kojeg je preuzeo bivši izbornik Raymond Domenech, u nizu je od čak 15 prvenstvenih mečeva bez pobjede i tek je 18. s 19 bodova.

Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Domagoj Vida odigrao je čitav susret za Besiktas koji je u 24. kolu turskog prvenstva na svom terenu svladao Konyaspor s 1:0.

Iako je od 21. minute bio s igračem manje nakon isključenja N’Sakale, Besiktas je ipak uspio prekinuti niz od dvije utakmice zaredom bez pobjede te pogotkom Rosiera u 81. minuti osvojiti tri boda.

Nakon što je u subotu Galatasaray u velikom derbiju svladao Fenerbahce sa 1:0, na vrhu ljestvice su Galatasaray, Besiktas i Fenerbahce s po 48. bodova u mrtvoj utrci za naslov tri najpopularnija kluba u Turskoj.

Autor:HINA/GIŠ