Rijeka, 150919. Stadion Rujevica. Utakmica 8. kola 1. HNL, HNK Rijeka - HNK Hajduk. Na fotografiji: Franko Andrijasevic, Ardian Ismajli. Foto: Matija Djanjesic / CROPIX

PODJELA BODOVA NA RUJEVICI! Rijeka je bila puno bolja, Teklić je spasio Hajduk!

Autor: Edwin Nicky Džemidžić

ZAVRŠILA JE UTAKMICA IZMEĐU RIJEKE I HAJDUKA. Riječani su bili puno bolji od Hajduka, ali nisu iskoristili svoje prilike. Dvaput su pogodili okvir gola, i nisu imali više prilika. Rijeka je imala 8 udaraca od toga 3 u okvir gola, dok je Hajduk imao 7 udaraca od toga 2 u okvir gola. Hajduk se izvukao, no sreća prati hrabre te podjela bodova i nije možda nije bio najrealniji ishod utakmice.

_______________________________________________________________________________________

90+2′ KRAJ UTAKMICE NA RUJEVICI! Rijeka i Hajduk odigrali su 1-1. Strijelac za Rijeku je bio Andrijašević, dok za Hajduk je zabio Teklić

90′ Četvrti sudac označio je kako se igra još dvije minute na Rujevici

89′ Bradarić izlazi, a ulazi Kalik (Hajduk)

87′ Gorgon je opalio s nekim 25 metara, ali preko gola

86′ Sjajno je Murić ubacio u kazneni prostor, Iglesias je pucao glavom, ali Posavec je obranio

83′ Franko Andrijašević (Rijeka) napravio je prekršaj na braniču Hajduka

81′ Prekršaj Čoline (Hajduk) na Capanu (Rijeka)

80′ Izlazi Lončar (Rijeka) , ulazi Iglesias

77′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! TEKLIĆ! Burić je pogodio sa zamjenom. Nije proveo ni punih pet minuta na terenu, a Teklić je uzvratio povjerenje trenera pogotkom! 1-1 na Rujevici

75′ Izlazi Jurić (Hajduk), ulazi Teklić

74′ NEJAŠMIĆ!! Kako je opalio po golu Rijeke, ali odletilo je koji centimetar od gola. Šteta!

73′ JAIRO! Kakav promašaj napadača Hajduka. Bio je sam na vrhu kaznenog prostora, ali mu danas noga nije dobro namještena!

71′ Hajduk je pristinuo Rijeku. Imaju posjed lopte, ali nikako ne mogu doći do kaznenog prostora Riječana

67′ VRATNICA HALILOVIĆA! Odlično je prošao kroz srce obrane Hajduka, ali okvir vrata je zaustavio novi pogodak Riječana!

66′ Opasno je živio Hajduk, no Simić je otklonio opasnost

65′ Požutio je Bradarić (Hajduk)

64′ Capan (Rijeka) je požutio zbog starta na Hamzi (Hajduk)

60′ Acosty (Rijeka) izlazi van, a u igru ulazi Gorgon

57′ Hajduk se muči u organiziciji napada. Očigledan je nedostatak Caktaša u veznom redu koji bi dao kvalitetni zadnji pas gladnim napadačima

55′ Jurić (Hajduk) sjajno se oslobodio braniča Rijeke, ali nije uputio ozbiljan udarac prema Prskalu. I dalje 1-0 za Rijeku

52′ Rezervni igrači jedne i druge momčadi poslani su na zagrijavanje

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici. Nema promjena u sastavima

Prvo poluvrijeme na Rujevici iza nas. Rijeka je puno konkrenija nego Hajduka, bolje stoje na terenu. Riječani su imali više loptu u svojim nogama te bolje prilike. Hajduk je imao jedan udarac ali niti jedan u okvir gola. S velikim isčekivanjem čekamo nastavak Jadranskog derbija.

45+2′ ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME NA RUJEVICI! Obje momčadi odlaze na odmor!

45+1′ Velika pogreška braniča Hajduka Simića, no Rijeka nije iskoristila pogrešku. Korner za Rijeku

45′ Igrat će se još dvije minute na Rujevici u prvom poluvremenu

42′ Rijeka pritišće. Domaćini su nanjušili krv i sve više pritišću zadnju liniju Hajduka

41′ Žuti karton za igrača Hajduka. Požutio je Jairo

39′ PREČKA!!!! Franko Andrijašević (Rijeka) opalio je po golu Hajduka, no pogodio je prečku!

38′ Hajduk se trijezni nakon primljenog pogotka. Pokušali su Juranović i Hamza, ali obrana Rijeke bez problema riješavaju

33′ GOOOOOOOOOOOOOOL! FRANKO ANDRIJAŠEVIĆ! Pogodio je bivši igrač Hajduka za vodstvo Rijeke od 1-0

31′ Prošlo je 30 minuta na Rujevici. Rijeka i Hajduk i dalje nemaju konkretnije prilike!

26′ Stanko Jurić (Hajduk) dobio je žuti karton zbog grubog starta

22′ Ritam utakmice se podigao. I jedni i drugi traže svoju priliku, no obrane odrađivaju svoj posao

15′ Prošlo je 15 minuta na Rujevici. Nema ozbiljnih prijetnji ni s jedne ni s druge strane. Utakmica je i dalje u fazi ‘ispipavanje snaga’

14′ OPET ACOSTY! Rijekin igrač nije se uspio najbolje snaći u kaznenom prostoru Hajduka te je Ismajli očistio loptu

10′ KAKVA PRILIKA ZA ACOSTYJA. Fantastično se snašao igrač Rijeke, pucao po golu, ali tik uz vratnicu je prošla lopta. I dalje 0-0 na Rujevici

8′ Utakmica je aktivna i zanimljiva, no samo se odvija na sredini terena. Par pokušaja je bilo s jedne i druge strane, ali sve su to bile poluprilike koje su lako otklonjene

5′ Prvi udarac u okvir gola. Andrijašević (Rijeka) uputio je udarac glavom, ali Posavec (Hajduk) nije imao problema

4′ Korner za Rijeku. Ismajli (Hajduk) izbacuje loptu van terena.

2′ Stanko Jurić (Hajduk) zaustavljen od strane Lepinjice (Rijeka)

1′ Počeo je Jadranski derbi!

POMOĆNI TRENER JOŠKO ŠPANJIĆ (HAJDUK)

Joško Španjić, pomoćni trener HNK Hajduk istaknuo je kako izostanci u splitskoj momčadi neće puno utjecati jer imaju igrače koji ih mogu zamjeniti. Također, izjavio je kako Hajduk će u ovoj utakmici igrati napadački i kako će konstantno napadati Rijeku kako bi mogli osigurati pobjedu!

POMOĆNI TRENER ANTE TOMIĆ (RIJEKA)

Ante Tomić, pomoćni trener NK Rijeke, izjavio je kako očekuje izrazito tešku utakmicu u kojoj njegova momčad mora tražiti pobjedu. Istaknuo je kako Hajduk ima klasne igrače u veznom redu i bez obzira na izostanak Mije Caktaša, Hajduk je izrazito opasna ekipa koja će svoju igru temeljeti na posjedu lopte.

SJAJNA ATMOSFERA NA RUJEVICI

Interes za utakmicu je izrazito velik jer je u pitanju Jadranski derbi. Rijeka i Hajduk sastaju se prvi put ove sezone te Riječani su prepoznali jačinu Hajduka.

NK Rijeka/Facebook

STIGLE SU SLUŽBENE POSTAVE

NK Rijeka šalje na teren najbolje što ima u ovom trenutku, nemaju Roberta Punčeca koji je suspendiran zbog akumuliranih žutih kartona. Hajduk s druge strane nema izuzetno bitnog i najbolje igrača Miju Caktaša koji je također suspendiran zbog kartona. Osim Caktaša, trener Hajduka u Splitu ostavio je ozlijeđenog Samuel Eduoka koji je ozlijeđen. Dosad za splitski sastav u pet utakmica poentirao je tri puta.

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba, a njegovi pomoćni su Ivica Modrić i Goran Pataki.

Rijeka (4-2-3-1): Prskalo, Capan-Župarić-Velkovski-Tomečak, Lončar-Lepinjica, Halilović-Andrijašević-Acosty, Murić

Hajduk (4-4-2): Posavec, Juranović-Ismajli-Simić-Čolina, Jurić-Bradarić-Nejašmić-Barry, Jairo-Jakoliš

U 8. kolu Prve Hrvatske nogometne lige sastaju se Rijeka i Hajduk na Rujevici. Stari znalci, ipak se igra ‘Jadranski derbi’. Obje ekipe ulaze u utakmicu raspoloženi i žele pobjedu. Hajduk je trenutačno drugi na prvenstvenoj ljestvici i njima je potrebna pobjeda kako bi držali korak s Dinamom.

Rano ispadanje iz Europe, splitska momčad se može kompletno koncentrirati na ligu i kup. U prošlom kolu su to i pokazali porazivši europski Dinamo rezultatom 1-0.

NK Rijeka je ispala u playoff-u Europa lige te se također koncentriraju na prvenstvo i kup. Oni pak zaostaju za Hajdukom četiri boda, a za ‘Modrima’ pet bodova, no imaju utakmicu manje od spomenutog dvojca.

Uvjereni smo kako će utakmica biti izrazito zanimljiva i napeta u svakom segmentu te kako će obje momčadi pružiti gledateljima najbolje što znaju i mogu.

Pratite live tekstualni prijenos na portalu Dnevno!