Guliver image

NAŠ GVARDIOL ĆE SE OVOGA SJEĆATI KROZ CIJELU KARIJERU: Leipzig je doživio potop u Manchesteru, a Haaland je sam zabio impresivnih pet golova

Autor: Andrija Kačić- Karlin

Bila je to igra mačke i miša. Nakon 1-1 u prvoj utakmici RB Leipziga i Manchester Cityja u uzvratu je njemačka momčad doživjela nezapamćen potop.  City je  pobijedio čak sa 7:0.

U sjajnoj partiji momčad trenera Pepa Guardiole satrala je postavu u kojoj igra i naš Joško Gvardiol. I to na kakav impresivan način. Pobjeda Cityja lako je mogla biti i uvjerljivija.

No, jedna pojava s ove utakmice je impresivna. Od tih šest pogodaka engleske momčadi čak pet je dao Norvežanih Haaland. Koji je bio doslovce fantastičan, a Guardiola ga je iz igre izvadio već u 60. minuti. Doživio je ovacije.

Ostala dva gola za domaće dali su Gundogan i De Bruyne

A naš reprezentativac Gvardiol. I on se utopio u posvemašnje sivilo svoje momčadi. Koja jednostavno nije znala pronaći način kako se oduprijeti ovako raspoloženom Cityju.

Dakle, dvoboj osmine finale Manchester City – Leipzig 7:0. Spektakularno za Engleze, poražavajuće za Nijemce.

MANCHESTER CITY – RB LEIPZIG (7:0)

Manchester City: Enderson – Stones, Akanji, Dias, Ake – De Bruyne, Rodri, Gundogan – B.Silva, Haaland, Grealish

Leipzig: Blaswich – Henrichs, Orban, Gvardiol, Raum – Haidara, Leimer –  Szoboslai, Kampl, Forsberg- Werner

90+2′ Kraj utakmice. Manchester City je razmontirao RB Leipzig s čak 7:0
90’+1′ Opet gol Cityja, sjajan udarac De Bruynea.  Nevjerojatnih 7-0 za domaću momčad.
85′  Razdragana pjesma navijača Cityja
74′ Utakmica je ušla u mirnije vode, igrači Leipziga jedva čekaju da utakmica završi nakon ovakve blamaže
64′ Utakmica je odavno rješena, a City i dalje napada
57′ Impresivno, opet je dao gol Haaland, to je njegov peti gol. City vodi 6-0. Nešto nedoživljeno
54′ Nevjerojatno, Haaland zabija i svoj četvrti gol, iz neposredne blizine,  sad je čak 5-0 za domaćina.
49′ Potop Leipziga, Gundogan s 18 metara tuče oštro po zemlji u sam kut. Sad je 4:0  za City
46′ Počelo je drugo poluvrijeme
45+2′ Kraj prvog poluvremena. Naročito raspoložen City u potpuno podređen položaj je stavio Leipzig. Vodi na poluvremenu s 3-0. A početni golovi su postignuti u nepune dvije minute. Najprije je zabio Haaland iz jedanaesterca, da bi potom isti igrač iskoristio    “odbijanac” nakon udarca De Bruynea.  Isti igrač je zabio gol i u zadnjim trenucima sudačke nadoknade.
45′  City je baš raspoložen, mogao je u prvome dijelu postići i više golova
38′  Kakva šansa Gundogana, obrana Blaswicha
32′ Holland sjajno tukao, vratar obranio, teško živi Leipzig
30′ Teren je zahvatila prava sniježna mećava
24′ De Bruyne je sjajno tukao,  u vratnicu. Holland je sve pratio i odbijenu loptu je pospremio u mrežu.
22′ Holland je bio uspješan realizator iz jedanaesterca, iako je vratar Blaswich pogodio stranu. City vodi 1:0
21′ Nakon asistencija VAR-a dosuđen je  jedanaesterac za City, Henrichs je u opasnoj situaciji igrao rukom koja nije bila uz tijelo. Henrichsu je upućen i žuti karton
20′ Velika gužva pred vratima Leipziga,  samo pukom slučajnošću je izbjegnuta realizacija
16′ Grealish blokiran u posljednji trenutak, City i dalje bijesno napada
11′ Holland sam pred vratarom, nije uspio, Blaswich  je obranio njegov pokušaj
7′ City ima baš jaku inicijativu, sve je podredio napadu
3′ Gundoganu se otvorio prostor, nakon dodavanja Da Silve, bio je to udarac visoko preko gola
1′ Utakmica je počela
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Danas počinju uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka. Pred nama je susret Porta i Intera te Manchester Citya i Leipziga gdje mnogi se nadaju senzaciji jer u Njemačkoj je završilo 1:1.
Jedna od glavnih priča sigurno je Joško Gvardiol koji je u prvoj utakmici zabio i u potpunosti zaustavio Haalanda. Engleska nogometna javnost posebno prati Gvardiola kojeg žele svi engleski velikani.
Preko vikenda Leipzig je slavio s 3 protiv Monchengladbacha s 3:0, a Gvardiol se također upisao u strijelce. City je upisao nova tri boda i nastavio lov na Arsenal pobjedom od 1:0 protiv Crystal Palacea.

Guardiola pod pritiskom

Pod velikim pritiskom je i Pep Guardiola koji je u klubu od 2016. te još uvijek nije osvojio Ligu prvaka unatoč tome što je doslovno potrošio bilijune u slaganje momčadi.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli RB Leipzig (@rbleipzig)

“Osvajanje Lige prvaka odredilo bi moj staž u Manchester Cityju u očima javnosti, ali ja se ne slažem s tim. Nama se sudi prema rezultatima u tom natjecanju. U mojoj prvoj utakmici u Ligi prvaka pitali su me jesam li došao osvojiti natjecanje. Da sam trener Real Madrida, shvatio bih to. Koliki god napredak napravimo, neće se promijeniti očekivanja ljudi” rekao je uoči utakmice.

Zadnju Ligu prvaka osvojio je 2011. s Barcelonom, a od tada je vodio i Bayern. Najbliže naslovu bio je 2021. kada ih je Chelsea pobijedio u finalu.

Autor:Andrija Kačić- Karlin