(VIDEO) DINAMO IZGUBIO, KAKO JE OBRANA SAMO ZASPALA: Modrima poništen gol, a Petković promašio zicer

Autor: Dnevno.hr/P.V./I.L.

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su sa 1-0 na gostovanju kod norveškog prvaka Bodo/Glimta u prvoj utakmici doigravanja za ulazak u Ligu prvaka.

Pogodak za pobjedu Norvežana postigao je u 37. minuti udarcem glavom Amahl Pellegrino na ubačaj Mugishe.

Dinamo je boljom igrom u nastavku stvorio nekoliko prilika, u 71. minuti je Martin Baturina i postigao pogodak, ali je on poništen zbog zaleđa u kojem se u začetku akcije našao Bruno Petković.

Minimalan poraz

Isti igrač  je u 86. minuti iz najbolje Dinamove šanse poslao loptu pokraj vrata sa 14 metara.

Uzvrat na Maksimiru na rasporedu je u srijedu, 24. kolovoza, s početkom u 21 sat.

GOL ZA POBJEDU NORVEŽANA POGLEDAJTE OVDJE.

BODO/GLIMT – DINAMO 1:0

BODO/GLIMT: Haikin – Sampsted, Amundsen, Hoibraten, Wembangomo – Saltnes, Hagen, Vetlesen – Mvuka, Salvesen, Pellegrino.

DINAMO: Livaković – Ristovski, B. Šutalo, Lauritsen, Ljubičić – Mišić, Ademi – Špikić, Baturina, Oršić – Drmić.

*Možda se očekivalo da će u prvih 11 Čačić staviti Dinu Perića, prednost je dobio Danac Rasmus Lauritsen. Iznenadili su i Danci pa su umjesto Lunda na gol stavili Haikina, a Moea je zamijenio Amundsen. Petković je i ovoga puta na – klupi.

KRAJ

87- Sjajno se snašao Perković, othrvao se od dvojice stopera, ali lopta odlazi malo pored gola.

85- Emreli i Ivanušec su pokušali, ali i dalje Dinamo bez gola.

80- Prava bitka se vodi u Norveškoj, ali Dinamo i dalje gubi.

70- Zabio je Dinamo, ali poništen je gol Martina Baturine.

60- Budi se Dinamo. Petković glavom malo preko gola, a onda je odlično poslužio Oršića, ali neprecizan udarac.

55- Dvije odlične šanse Bodo Glimta. Dinamo i dalje spava.

46-  Izmjene kod Dinama. U igri je Bruno Petković, a vani je Drmić. Špikić je vani ušao je Ivanušec.

45- Kraj prvog djela. U poluvremenu bez puno prave igre Bodo Glimt je iskoristio trenutak nepažnje i vodi s 1:0. Iz svlačionice Dinamo će morati izaći s više hrabrosti.

37- GOOOOOL! Dinamo gubi 1:0 Pellegrino je zabio nakon ubačaja sa strane. Zaspala je obrana Modrih.

33- Nakon par uzbuđenja utakmica se ponovno smirila. Oprezne su obje strane.

23- Bomba Mislava Oršića uz dosta poteškoća Hakin brani.

18- Prvi udarci i s jedne i s druge strane, ali bez većih problema za vratare.

10- Bez većih uzbuđenja  na terenu, a na tribinama samo lagani pljesak domaćih navijača.

1- Krenula je utakmica. Sretno Modri! Pravdu će vršiti Nizozemac Makkelie.

Utakmica od 20 milijuna eura, nismo to samo jednom napisali. Hoće li se barem malo odškrinuti vrata elite za Modre u skupinama Lige prvaka nakon prve utakmice, vidjet ćemo već večeras…

Skupine Europske lige su premija, ali svi znamo na što cilja Dinamo. Samo elita i dodatno dokazivanje, ali i zarada. Protivnik?

Prošlosezonski i ovosezonski rezultati norveškog prvaka zaista na prvi pogled djeluju fascinantno, a neke njihove uvjerljive pobjede i pomalo zastrašujuće. Bodo/Glimt je očito težak, nezgodan, zahtijevan protivnik, s kojim treba biti na velikom oprezu. Uostalom, na svom travnjaku nije izgubio već trideset utakmica, zadnji put svladala ga je poljska Legia u srpnju prošle godine.

Možda je i Bodo/Glimt jači od Hajduka, ali nekako nam se čini da bi ponavljanje subotnje partije bilo dovoljno da se Čačićeva momčad iz arktičkog kruga vrati s pozitivnim rezultatom.

No i oscilacije nisu strani pojam za Čačićevu družinu. U drugom poluvremenu s Ludogorecom u Maksimiru, kad su se s tribina začuli neugodni zvukovi, Modri nisu bili tako nadahnuti, ponekad su djelovali poput statista, Čačićeva momčad nije imala niti trunke inspiracije.

Što možemo očekivati večeras? Ako se maksimalno pristupi protivniku, ne može ispasti loše po Modre, ako ponove izdanje protiv Hajduka, primjerice drugo poluvrijeme.

Sastav? Čačić je podosta rotirao ove sezone, na kraju se takva politika pokazala uspješnom. Uostalom, protiv Hajduka je Dinamo ponudio svoju najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone, a u nju je Čačić s Mislavom Oršićem i Josipom Drmićem na klupi…

Autor:Dnevno.hr/P.V./I.L.