UTRKA TRAJE: Real pao na drugo mjesto, gradski rival na vrhu

Atletico Madrid vratio se na prvo mjesto ljestvice u španjolskoj Primeri. Dan nakon što je gradski rival Real pobjedom u derbiju protiv Barcelone izbio na vrh, Atletico je ponovno na čelu nakon 1:1 protiv Betisa u Sevilli u 30. kolu prvenstva.

Oba gola pala su u ranoj fazi utakmice. Za Atletico je zabio Yannick Carrasco (5′), a za Betis Cristian Tello (20′).

Atletico sada ima 67 bodova, jedan više od Reala, a dva više od trećeplasirane Barcelone. Betis je šesti, prikupio je 47 bodova, koliko ima i petoplasirani Real Sociedad.

Velika borba u Italiji

Atalanta je u 30. kolu Serie A u Firenci s 3:2 došla do pobjede nad domaćom Fiorentinom. Momčad iz Bergama slavila je s dva gola Duvana Zapate (13′, 40′) i realiziranim penalom Slovenca Josipa Iličića za završni rezultat u 70. minuti.

Fiorentina je Zapatinim golovima gubila s 2:0, no srpski napadač Dušan Vlahović je u 57. i 66. minuti donio domaćima poravnanje na 2:2. Ipak, gosti su se na kraju veselili zbog odlučujućeg Iličićevog gola.

Puna minutaža za Pašalića

Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu za momčad iz Bergama. Boško Šutalo bio je na klupi.

Atalanta je nakon ove pobjede na četvrtom mjestu ljestvice u Italiji, s bodom manje od trećeplasiranog Juventusa. Petoplasirani Napoli ima dva boda zaostatka za klubom iz Bergama.