UNITED PREKINUO POVIJESNI NIZ GRADSKOG RIVALA: City poražen u gradskom derbiju

Autor: F.F

U moru derbija kojima smo svjedočili ovog vikenda, našao se i onaj klubova iz Manchestera. Nezaustavljivi City ugostio je United te išao po svoju 22. pobjedu zaredom.

Guardiola je svoju momčad postavio u, za njega klasičnih 4-3-3:

Ederson – Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko – De Bruyne, Rodri, Gundogan – Mahrez, Jesus, Sterling

Dok je legenda Uniteda, Solskjaer u formaciji 4-2-3-1 na teren poslao:

Henderson – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – James, Fernandes, Rashford – Martial

United dolazi u rano vodstvo

United već u drugoj minuti susreta dolazi u vodstvo. Jesus se našao u svom kaznenom udarcu te bio previše agresivan u pokušaju da Martialu oduzme loptu, Francuz pada, a glavni sudac utakmice Anthony Tailor pokazuje na bijelu točku. Bruno Fernandes preuzima odgovornost, gađa u svoje lijevo dolje te iako ga Ederson čita, zabija za 1:0.

U 4. minuti susreta United je mogao udvostručiti svoje vodstvo. Luke Shaw se našao u lijepoj prilici, no puca po sredini gola što Ederson s lakoćom brani. Nakon nekoliko prilika, od kojih je sjajna bila ona De Bruynea iz slobodnjaka, najveću šansu za City imao je Mahrez u 46. minuti. Nakon lijepog centaršuta u šesnaesterac, Mahrez puca lijevo pokraj gola. Na predah se odlazi s vodstvom Uniteda 1:0.

Furiozan početak drugog poluvremena

U 48. minuti City dolazi najbliže izjednačenju. Rodri prima loptu na vrhu šesnaesterca, puca snažno, ali pogađa gredu.

Samo dvije minute kasnije stiže naplata za promašaj. Shaw je uzeo loptu te se sjurio 60-ak metara prema golu Citiyija, nakon duplog pasa s Rashfordom, prekrasno pogađa drugi kut Edersonovog gola i udvostručuje vodstvo Uniteda!

U 65. minuti Guardiola mijenja, uvodi Walkera umjesto Cancela, a u 68. minuti velika šansa za United! McTominay je prošao kroz sredinu, ruši ga igrač Cityija, a lopta se odbija do Martiala koji izbija sam pred Edersona. Dosta loše puca u prvi kut, Brazilac ga čita i spašava City od potopa!

U 71. minuti za City ulazi Phil Foden umjesto Gabriela Jesusa, a dvije minute kasnije za United ulazi Greenwood umjesto ozlijeđenog Rashforda. Dvije minute prije kraja strateg Uniteda zatvara utakmicu te uvodi Matića umjesto Martiala.

United je tako svladao gradskog rivala te prekinuo njihov fantastični niz od 21 pobjede zaredom. Također, United sada zaostaje 11 bodova za prvoplasiranim Cityijem koji grabi prema još jednom naslovu prvaka Engleske.