Triler u Beogradu: Zvezda preokrenula protiv Partizana u nadoknadi koja je trajala 21 minutu

Autor: Dnevno.hr/K.I.

Dramatičan je bio najveći derbi srpskog nogometa, 173. po redu okršaj Crvene zvezde i Partizana na stadionu Rajka Mitića. Slavila je Crvena zvezda 3:2 u derbiju 31. kola srpskog prvenstva i tako stigla nadomak osvajanja naslova prvaka.

Gosti su poveli golom Sameda Baždara u 11. minuti, a Crvena zvezda je izjednačila preko Guelora Kange u 11. minuti. Novo vodstvo Partizanu u 56. minuti donosi Xander Severina, a vodstvo gostiju na semaforu stajalo je sve do 90. minute.

Tada prvo Cherif Ndiaye izjednačava na 1:1, a glavni sudac produljuje utakmicu za čak 21 minutu. Do potpunog je preokreta došlo u 100. minuti nakon gola Aleksandra Kataija iz jedanaesterca.

Velika prednost na ljestvici

Nakon ove pobjede Crvena zvezda drugoplasiranom Partizanu bježi čak deset bodova. Tako su crveno-bijeli stigli nadomak osvajanja sedmog uzastopnog naslova prvaka u Srbiji.

“Hvala Bogu dobro sam, nemam problem upropastiti zdravlje zbog Partizana”, govorio je nakon utakmice Albert Nađ, koji je u ovom susretu mijenjao suspendiranog trenera Duljaja. Inače, Nađ je uoči utakmice hitno prevezen u bolnicu zbog problema s bubrezima, ali se stigao vratiti na vrijeme za početak utakmice.

“Prvi gol smo primili iz penala, Zvezda je imala veći posjed, mi smo pokušavali iz kontri. U srijedu je Kup, pa ćemo vidjeti što će se događati. Pokušat ćemo ih eliminirati iz polufinala Kupa i otići u borbu za trofej”, poručio je Nađ.