TREĆELIGAŠ BEZ NOVE SENZACIJE: Japanac blistao, Istra u polufinalu

Istra 1961 izborila je susret s Rijekom u polufinalu Kupa Hrvatske. Prvoligaš iz Pule je na gostovanju kod trećeligaškog protivnika Oriolika u četvrtfinalu slavio s 3:0.

Junak gostiju bio je Japanac Taichi Hara, koji je zabio dva gola i imao je povratnu loptu kod povećanja na 3:0, kada je domaći igrač Mario Živatović zabio autogol.

Istra će u polufinalnom ogledu s Rijekom biti domaćin.

Utakmica u Oriovcu, na domaćem terenu člana 3. HNL – Istok, riješena je u drugom poluvremenu.

Poslije prvih 45 minuta na semaforu je stajalo 0:0, no stanje se promijenilo u 60. minuti kada je Hara zabio svoj prvi gol na utakmici.

Japanac je ponovno bio strijelac u 87. minuti, a u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta je svojom povratnom loptom namjestio Živatovićev autogol za završni rezultat utakmice.