TOTTENHAM DO POBJEDE UZ POMOĆ VARA: Everton dobio WBA u gostima

Autor: GIŠ

U prvim utakmicama Premier lige Tottenham je nastavio seriju bez poraza kada je na gostovanju s minimalnih 1:0 pobijedio Fulham autogolom Adarabioye.

Jose Mourinho je danas na teren poslao sve najjače vedete Harryja Kanea, Sona Heung-mina, Garetha Balea i Deleja Allija, ali niti ta ofenzivna postava nije činila pre velike probleme Fulhamu koji  je u prvom poluvremenu imao bolji posjed lopte no bez konkretnog učinka.

Tottenham je poveo iz kontre koju je započeo Son koji je žalio dodati Alliju, ali se lopta odbila Tosina Adarabioye u mrežu. Pogodak je prvo bio dodijeljen Alliju, no naknadno je utvrđeno kako je Fulhamov branič ipak zabio autogol.

Fulham je u drugom poluvremenu pokušavao izjednačiti, što mu je i uspjelo u 63 minuti no pogodak Maije je poništio VAR zbog igranja rukom Lemina mada je dotičnom ista bila u potpunosti uz tijelo.

Tako su Spursi nastavili svoj lov za Europom te su sada osmi na tablici s 42 boda, dok je Fulham u zoni ispadanja na 18 mjestu s 26 bodova.

U drugom susretu Everton je kao gost pobijedio WBA isto s minimalnih 1:0 golom Richarlisona u 65 minuti susreta, te je sada četvrti s 46 bodova, dok je WBA pretposljednji sa 17 bodova.