TALIJANU FINALE MLADIH ZVIJEZDA U HRVATSKOJ: Umag okrunio novog pobjednika, branitelj naslova potpuno nestao…

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Jannik Sinner novi je pobjednik Plava Laguna Croatia Opena, ATP turnira čije je novo izdanje završeno u Umagu. Na kraju tjedna, 20-godišnji talijanski tenisač, 10. na svijetu, došao je do završne ovogodišnje umaške pobjede sa 6:7(5), 6:1, 6:1 protiv godinu mlađeg Španjolca Carlosa Alcaraza, branitelja naslova, koji će sutra biti četvrti na ATP ljestvici.

Sinner je treći Talijan koji se okrunio naslovom na jedinom hrvatskom ATP turniru, nakon pobjeda Fabija Fogninija iz 2016. i Marca Cecchinata iz 2018. godine.

Mladi talijanski tenisač je, tako, s navijačkom podrškom koja je u finalu bila na njegovoj strani došao do sveukupno šestog naslova u karijeri na ATP Touru, prvog u ovoj sezoni.

Preokret nakon napetog gema

U posljednjem ovogodišnjem meču umaškog turnira, Alcaraz je dobio prvi set u ‘tie-breaku’, a rano u drugom imao je odličnu priliku za dolazak do ‘breaka’ prednosti. Sinner se spasio nakon što je u drugom gemu, kod zaostatka od 1:0, bio suočen s 0:40 i još tri Španjolčeve prilike za ‘break’, a potom, praktički sve ostalo išlo je u smjeru 20-godišnjeg Talijana.

Sinner je u nastavku drugog seta bio nezaustavljiv, a sličan rasplet dogodio se i u odlučujućem setu. U dolasku do slavlja, značajno mu je pomoglo što Alcaraz u ovom meču nije bio na svojoj uobičajenoj razini, s problemima čak i u prvom setu koji je otišao na njegovu stranu. U ostatku finala, veliki broj Španjolčevih pogrešaka odrazio se i na rezultatu.

Slijedi sjevernoamerička turneja

Nakon Umaga, pobjednik Sinner i finalist Alcaraz oprostit će se od zemljanih terena i okrenut će se nastupima na tvrdoj podlozi. Slijedi ljetna sjevernoamerička turneja koja će za obojicu prvu postaju imati na kanadskom ATP Masters 1000 turniru, od 7. kolovoza u Montrealu.

Autor:Dnevno.hr/I.K.